Paweł Danielewicz DM BZWBK
W niniejszym artykule chciałbym wyeksponować podstawowe założenia metodologii wyznaczania wsparć i oporów, bazującej na szerokiej palecie współczynników Fibonacciego. Co więcej, postaram się udowodnić, że posiłkowanie się w codziennych analizach wskazaniami płynącymi z tzw. formacji harmonicznych ABCD lub...
pokaż wcześniejsze komentarze
2016-03-29 13:26:35
1.618AB = CD, bądź 2AB = CD. Jeśli dodatkowo w tak skonstruowanym przedziale wypada zniesienie wewnętrzne 61.8% lub 68.5% (tak jak w naszym przypadku), to najczęściej kształtuje się tutaj istotny punkt zwrotny (po czym walor powraca do przełamanej wcześniej strefy). To jest kwintesencja tego co bylo mi potrzebne Dziekuje.
2016-04-24 18:35:20
Miałem okazję w ten weekend wrócić do pozycji Pana Pawła''Geometria Fibonacciego ''z bodajże 2006 r .Z perspektywy czasu bardzo przyjemnie czyta się książkę w której autor pisze o technikach ( patrz; zniesienia zewnętrzne i układy harmoniczne ) , do których klasycy i fundamentaliści podchodzili bardzo sceptycznie .Czas pokazał że z HT ''działa'' i co więcej korzysta z niego coraz większa grupa osób . Pozdrawiam
2016-07-17 18:48:49
Jim Poniat Niezależny FX trader
Witam, ludzki umysł uwielbia skomplikowane życie. Czyż nie prawda? Chciałbym na samym początku wyjaśnić, że nie jest to moja krytyka powyższej analizy. chciałbym pokazać inne spojrzenie na ten sam przykład, gdzie już zastosowane zostały linie trendu - najpotężniejsze narzedzie. Poprawnie narysowane linie trendu są jak płot ograniczający ruchy ceny. pozwoliłem sobie nanieść moją interpretację zmian ceny. Po przebiciu linii trendu bardzo często cena próbuje powrócić do kanału - i nazywa się ostatni pocałunek (coś w rodzaju rozstania...rozstania się ceny z wyznaczonym uprzednio kanałem. Poprzez skopiowanie linii trendu na ostatni najniższy punkt ceny przed próbą powrotu wyznacza nam nowy i jednocześnie pewny punkt otwarcia pozycji. Jeszcze raz - to nie jest moja krytyka doskonale przedstawionej analizy, jest to inny sposób interpretacji tego samego zagadnienia, pozdrawiam Jim
Paweł Danielewicz DM BZWBK
W niniejszym artykule chciałbym poruszyć bardzo ciekawe zagadnienie dotyczące układów korekcyjnych. Jak wiadomo korekty techniczne są immanentną częścią każdego rynkowego trendu. Warto poznać ich specyfikę bowiem umiejętne wyznaczanie końca ruchu falowego, podążającego w kierunku przeciwnym względem...
pokaż wcześniejsze komentarze
2016-01-15 15:53:05
No nareszcie jakaś konstruktywna dyskusja :) Pawle a mógłbyś wstawić tutaj takie układy ? Ale takie w których para współczynników jest taka sama. Raz że jestem ciekawy a dwa chce zobaczyć czy to jest to co myślę. A trzy jest trochę układów harmonicznych jakie jeszcze nie są znane w Polsce a są znane za granicą. A jeszcze jedno pytanie czy zetknąłeś się z czymś takim jak formacja three driwe opisana poziomami fibo http://www.harmonictrader.com/price_patterns3d.htm bo ja na przykład widzę pierwszy raz, zawsze się brało na oko taki układ i bardziej jako formacja klina :)
2016-01-16 09:28:54
Paweł Danielewicz DM BZWBK
Para współczynników taka sama, czyli chodzi Ci o układy symetryczne, spełniające zależność: AB = CD? Oczywiście mogę wstawić. Takie formacje pojawiają się stosunkowo często. Muszę tylko poćwiczyć technikę wstawiania tutaj plików graficznych :)
A artykule masz przykład układu harmonicznego, spełniającego zależność: 1.46AB = CD i 1.13XA = AD. Niemniej jednak często fale AB i CD są identycznej długości i wówczas mamy do czynienia z bardzo silnymi strukturami cenowymi.
Link, który zamieściłeś opisuje układ zaprezentowany w książce Scotta Carney’a Harmonic Trading od Financial Markets Vol. 1. Nie mam przekonania do tego typu układów, ale nie chcę deprecjonować ich znaczenia.
2016-01-16 21:16:57
Tak masz racje do układu który zaprezentowałem, ti zreszta to podchodzi na granie pod zwykłą AT Ja osobiscie nie gram na ta zwykłą analizę techniczną. A chodziło mi bardziej o coś takiego jak parę dwóch wsólczynników fobo np 88 i 144 :) (ale to tak całkowicie przykladowo) głównie chodzi o to aby były to stałę powtarzalne współczynniki bo właśnie takich cudaków szukam i myslałem ze ktoś coś takiego odnalazł :) AB = CD jest znane dość dobrze a ja jakoś teraz uwsteczniłem się w wyszukiwani formacji harmonicznych ale ciekawość robi swoje :)