michaldominikkrol
Fx IG Tw
64

Michał Król

FiboTeamSchool
Współzałożyciel Studenckiego Koła Naukowego TAURUS. Analityk FiboTeamSchool. Specjalizuję się w tradingu opartym na kombinacji analizy technicznej i fundamentalnej. Zwolennik dywersyfikacji portfela poprzez handel w różnych horyzontach czasowych oraz korelację instrumentów. Aktywny na rynku walutowych i akcyjnym.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
Michał Król FiboTeamSchool
Równość korekt na LSK

Aktualna fala spadkowa na LISKu trwa od początku maja. Podczas tych kilkunastu tygodni, notowania z ponad 50 złotych znalazły się na okrągłym poziomie 10 PLN. Jest to więc spadek wartości kryptowaluty o 80%.

lsk

Lisk H4

źródło: BitBay

Korzystając z korekty 1do1 wyznaczamy najbliższy opór na wykresie...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Cluster mierzeń zewnętrznych na Litecoinie

Przez ostatnie osiem miesięcy, cena Litecoina spadła z okolic 1350 złotych do ostatnich minimów po kursie 190 PLN. Jest to więc, aż 86% przecena jednej z głównych walut cyfrowych.

ltc

Litecoin D1

źródło: BitBay

Obecnie rynek zareagował na strefę wsparcia opartą na mierzeniach zewnętrznych 127,2% x...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Zewnętrzny współczynnik na Ethereum

W ostatnim czasie ciężko z optymizmem spoglądać na wykresy kryptowalut. Jeden z głównych przedstawicieli tego środowiska - Ethereum, stracił 2/3 swojej wartości od początku bieżącego roku. Co więcej od rekordowych poziomów ze stycznia 2018 jest to aż 80% przecena, biorąc pod uwagę dzisiejsze

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Czy rynek wypełni korektę 1do1 na GAME?

Obecna fala spadkowa na walucie cyfrowej GAME trwa od drugiej połowy kwietnia. Cena z okolicy 6,70 PLN wyznaczyła w ostatnich dniach dołek po 1,60 złotych.

game

GAME H4

źródło: BitBay

Szeroki sentyment na rynku kryptowalut ulega wyraźnej poprawie w ostatnich dniach. Pozwala to wyznaczyć scenariusz...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Okrągły poziom stanowi wsparcie na EURUSD

Odświeżamy układ techniczny na głównej parze walutowej, który opiera się na korekcie OneToOne. Notowania pod koniec ubiegłego tygodnia zostały wyraźnie wyciągnięte przez kupujących, jednak obecnie pojawia się okazja do pełnego zaksięgowania strefy wsparcia.

eurusd

EURUSD H1

źródło: xStation...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Czy ta strefa popytowa zadziała na USDCHF?

W ostatnich tygodniach kurs pary walutowej USDCHF porusza się w umiarkowanym trendzie wzrostowym. Co więcej rynek znalazł się w konsekwencji powyżej psychologicznej bariery parytetu 1,0000 wyznaczając obecny szczyt blisko 70 pipsów wyżej.

usdchf

USDCHF H4

źródło: xStation 5

Obecnie rynek jest bliski...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Korekta pędząca na AUDUSD

W ostatnich dniach rynek dwukrotnie przetestował punkt kierunkowy na poziomie 0,7367, który wynika z biegunowości oraz wyznacza aktualne wsparcie szerokiego rzędu na tym rynku.

audusd

AUDUSD H1

źródło: xStation 5

Lokalne wzrosty wyhamował w okolicy współczynnika 61,8% wyznaczającego opór ~ 0,7440. Zasięg...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Korekta 1do1 na głównej parze walutowej

Obecny tydzień na głównej parze walutowej przynosi wyraźny spadek wartości europejskiej waluty w stosunku do USD. Korekta spadkowa rozpoczela sie od blisko okraglego poziomu 1,1800.

qqqq

EURUSD H1

źródło: xStation 5

Target dla sprzedających wyznacza układ OneToOne po okrągłym kursie 1,1600. Poziom ten...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Dwa poziomy na których może pojawić się podaż na Ripple

Obecny miesiąc przynosi pewną poprawę nastrojów wśród trzymających w portfelu walutę cyfrową Ripple. Nie inaczej jest na szerokim rynku kryptowalut, który jest w dużym stopniu skorelowany z notowaniami liderów branży.

sss

Ripple H1

źródło: xStation 5

Obecnie kurs Ripple utrzymuje się ponad...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Strefa ZZB powstrzymuje wzrosty na Ripple

Odreagowanie na rynku kryptowalut jest w umiarkowanym stopniu kontynuowane. Od czerwcowego dołka cena Ripple wzrosła w maksymalnym zakresie o 20% do poziomu 0,51 dolara.

ripple

Ripple H1

źródło: xStation 5

Obecnie strefa kierunkowa wydaje się być zaksięgowana przez rynek po cenie 0,50 USD. Mamy tam wyraźną...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live