michaldominikkrol
Fx IG Tw
67

Michał Król

FiboTeamSchool
Współzałożyciel Studenckiego Koła Naukowego TAURUS. Analityk FiboTeamSchool. Specjalizuję się w tradingu opartym na kombinacji analizy technicznej i fundamentalnej. Zwolennik dywersyfikacji portfela poprzez handel w różnych horyzontach czasowych oraz korelację instrumentów. Aktywny na rynku walutowych i akcyjnym.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
Michał Król FiboTeamSchool
Obiecująca sesja europejska na rynku EURUSD

Luka weekendowa została szybko domknięta po otwarciu dzisiejszej sesji europejskiej. Rynek rozpoczął tydzień od retestu lokalnej strefy wsparcia 1,1542 po czym widzimy serię białych świec godzinowych.

EURUSD H1

Aktualnie widzimy aktywację sprzedających przy okrągłym poziomie 1,1600 który stanowi...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
USDJPY blisko realizacji RGRa

Ostatnia fala wzrostów na USDJPY trwa już ponad miesiąc, a rynek w tym czasie z okolic 109,50 wyznaczył w ostatnich godzinach szczyt po kursie 114,50. Jest to więc wzrost o 500 pipsów, a w szerszym spojrzeniu kontynuacja trendu zapoczątkowanego pod koniec marca.

USDJPY H1

źródło: xStation...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Lokalna strefa podażowa na EURUSD

Dzisiejsze minima ukształtowały się na poziomie 1,1463 po czym widoczne są pewne oznaki popytu. Po sześciu spadkowych sesjach z rzędu, rynek otwiera sesję amerykańską nad kreską.

EURUSD M15

źródło: xStation 5

Target wzrostowy wyznaczamy za pomocą prostokąta overbalance, którego górna podstawa...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Zakończenie korekty przy współczynniku 50% na AUDUSD

Średnioterminowy trend spadkowy na AUDUSD trwa nieprzerwanie od początku 2018 roku. Spadki postępują dość dynamicznie z jedną tylko pokaźną korekta na około 250 pipsów.

audusd

AUDUSD H1

źródło: xStation 5

Aktualnie obserwujemy być może próbę odwrócenia trendu spadkowego, a z pewnością jego...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Kolejna korekta na USDCHF

Na wykresie USDCHF trwa ewidentny trend spadkowy, który przez ostatnie dwa miesiące doprowadził do spadku notowań o około 500 pipsów. Z lipcowego szczytu wyraźnie ponad poziomem parytetu (1,0000), rynek wyznaczył w ostatnich dniach minima nieco poniżej 0,9600.

USDCHF H4

źródło: xStation 5

Obecnie...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Zasieg korekty wzrostowej na LISKu

Od początku września wartość LISK-a spadła w najszerszym przedziale o 40%. Z okolicy pięciu złotych na przełomie sierpnia i września, notowania wyznaczyły w środę dołek po cenie 3 dolary co zapoczątkowało korektę.

LISK H1

Na ta chwile nie ma mowy o odwróceniu lokalnego trendu spadkowego, a...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Lokalny Butterfly na Litecoinie

Korekta wzrostowa na Litecoinie okazała się nieco płytsza od oczekiwań. Szeroki układ OneToOne wyznaczał opór na poziomie cenowym 72 dolary, natomiast silna reakcja sprzedających pojawiła się już nieco przed okrągłym 70 USD.

Litecoin H3

Pierwszy impuls spadkowy wyhamował na głębokim mierzeniu...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Strefa kierunkowa na EURJPY

W ostatnich tygodniach notowania EURJPY poruszają się w obszernych swingach, które "znoszą się" wzajemnie. W efekcie podwyższona zmienność nie przekłada się na konkretnych kierunek w spojrzeniu średnioterminowym.

eurjpy

EURJPY H1

źródło: xStation 5

W ten sposób doszło do wykreowania kluczowego...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Szeroka strefa wsparcia na USDCHF

Jedną z silniejszych walut w ostatnich dniach jest frank szwajcarski, który zyskuje w środowisku zwiększonej nerwowości na rynkach kapitałowych oraz globalnych napięć politycznych. Awersja do ryzyka wśród inwestorów objawia się w dużej mierze w przenoszeniu kapitału do bezpieczniejszych aktywów, którym...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Pierwszy target spadkowy na Bitcoinie

Za nami kilka godzin mocnych spadków na rynku kryptowalut. Jedną z przyczyn jest oczywiście kierunek południowy na wykresie lidera rynku, który w amerykańskich dolarach rozpoczął przecenę z lokalnego szczytu 7400.

Przez ostatnie 24 godziny obserwujemy około 10% przecenę na rynku Bitcoina. Jednak target...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live