michaldominikkrol
Fx IG Tw
61

Michał Król

FiboTeamSchool
Współzałożyciel Studenckiego Koła Naukowego TAURUS. Analityk FiboTeamSchool. Specjalizuję się w tradingu opartym na kombinacji analizy technicznej i fundamentalnej. Zwolennik dywersyfikacji portfela poprzez handel w różnych horyzontach czasowych oraz korelację instrumentów. Aktywny na rynku walutowych i akcyjnym.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
Michał Król FiboTeamSchool
Wypełniamy "Nietoperza" na Bitcoin Gold

Ostatnie dni wiążą się z kolejną, pokaźną przeceną na rynku walut cyfrowych. Podobnie zachowuje się cena Bitcoin Gold, który właściwie od ostatniego miesiąca traci na wartości. Skala spadków sięga dziś blisko 50%, dlatego sprawdzamy ewentualne poziomy, które mogą spowodować wyhamowanie ...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Walka o utrzymanie OneToOne na USDCHF

Za nami kilka bardzo pozytywnych tygodni dla pary walutowej USDCHF. Kurs od połowy lutego wzrósł ponad 8 figur (800 pipsów) wyznaczając lokalny szczyt powyżej parytetu (1,0000).

usdchf

USDCHF H4

źródło: xStation 5

Obecnie znajdujemy się w układzie korekcyjnym, którego rozpiętość po raz kolejny wyznacza...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Leonardo wyznacza wsparcie na GAME

Upływające dni to powrót negatywnego sentymentu na dużej części rynku kryptowalut. Ostatnie godziny przynoszą przecenę około 90-ciu procent walut cyfrowych z grona tych najbardziej popularnych, ale również nieco mniejszych altcoinów. Nie inaczej jest na wykresie kryptowaluty GAME, której cena po wyznaczeniu...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Aktualizacja scenariuszy na Ethereum

Przypominam aktualny układ na wykresie Ethereum. Z perspektywy interwału 4-godzinowego cena nadal porusza się w trendzie horyzontalnym od kilkunastu dni. Dlatego wcześniej przygotowane scenariusze nadal obowiązują i oczekujemy na ich zaksięgowanie.

eth-h4

Ethereum H4

źródło: BitBay

Warto skupić się na...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Czy Bitcoin Cash utrzyma lokalny trend spadkowy?

Notowania Bitcoin Cash od kilkunastu dni poruszają się w lokalnym trendzie spadkowym. Spadek ceny o 1/3 w przeciągu dwóch tygodni nie robi dużego wrażenia na uczestnikach rynku kryptowalut, a powrót do wzrostów pozostaje jak najbardziej możliwy.

bcc

Bitcoin Cash H2

źródło: BitBay

Na tą chwilę...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Precyzyjny schemat AB=CD na AUDUSD

Druga połowa kwietnia to wyraźna dominacja dolara amerykańskiego w stosunku do większości głównych walut. Nie inaczej było w przypadku pary walutowej AUDUSD, która sukcesywnie podążała na południe, aż do okolic okrągłego kursu 0,7400.

audusd

AUDUSD H1

źródło: xSation 5

Od ostatnich kilku dni wycena...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Równość fal do zaksięgowania na LSK

Początek maja to ceny ponad 50 złotych za jednego LISK-a. Te lokalne szczyty utrzymały się jednak dość krótko po czym nastąpiła realizacja zysków z wcześniejszych, wysoko rentownych zakupów. Automatycznie od kilku dni widzimy przecenę na wykresie LSK, która sięga blisko 30%.

lisk

LISK H4

źródło: ...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Dwie strefy popytowe na Ripple

Po wyznaczeniu szczytu na koniec kwietnia, cena Ripple w umiarkowanym tempie podąża na południe. Wraz ze spadkiem dynamiki maleją również obroty, które ostatnie ekstrema miały w momencie zmiany średnioterminowego trendu na spadkowy.

ltcpln

Ripple H4

źródło: BitBay

Zgodnie z wcześniejszym scenariuszem,...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Zapora podażowa na USDJPY

Ostatnie tygodnie na rynku dolara amerykańskiego, przebiegają pod znakiem wyraźniej poprawy sentymentu w stosunku do USD. Doskonale to widać na szerokim wykresie jednej z głównych par walutowych - USDJPY, która z poziomu 104,50 w drugiej połowie marca, ustala dziś lokalne szczyty w okolicy 110, 70.

usdjpy-d1

USDJPY ...

Czytaj więcej...
Michał Król FiboTeamSchool
Kolejny schemat OneToOne na EURJPY

Kolejne spadkowe godziny na wykresie EURJPY. Kurs europejskiej waluty w stosunku do jena japońskiego spada od poniedziałkowego południa blisko 200 pipsów, wyznaczając dzisiejsze minimum na poziomie 129,50.

eurjpy-m15

EURJPY M15

źródło: xStation 5

Korzystając z rozpiętości największej korekty w obecnym,...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live