Conotoxia
Fx IG Tw
4

Daniel Kostecki

Conotoxia.com
Daniel Kostecki Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.
Doświadczenie: poniżej roku
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Frank ponownie coraz mocniejszy, a strach na rynkach coraz większy

Frank szwajcarski obok japońskiego jena jest uznawany za tzw. bezpieczną przystań na rynku walutowym. Wynika to również faktu, że Japończycy czy Szwajcarzy i ich instytucje ulokowały więcej pieniędzy za granicą, niż zagraniczne instytucje ulokowały w Japonii czy Szwajcarii.

W momencie powrotu pieniędzy do...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Drożeje koszt zabezpieczenia przed większymi wahaniami funta brytyjskiego

Funt brytyjski systematycznie tanieje od kilkunastu dni i to zarówno do dolara amerykańskiego, euro czy nawet relatywnie słabego polskiego złotego. Oczywiście jedną z głównych przyczyn może być wciąż brak porozumienia odnośnie tego, jak ma wyglądać upuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, ale...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Koniec cyklu dystrybucji na USDPLN? Złoty z szansą na umocnienie

Spoglądając na notowania pary USD/PLN na przestrzeni ostatnich miesięcy można dojść do wniosku, że niewiele się działo. Od końca ubiegłego roku na teraz, czyli przez około sześć miesięcy notowania złotego względem dolara pozostawały w konsolidacji, której ograniczenia w przybliżeniu można określić na...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Korona szwedzka najtańsza od ponad 16 lat

Notowania pary USD/SEK dotarły dziś do poziomów, które ostatnio obserwowaliśmy ponad szesnaście i pół roku temu. Trzeba przyznać, że wśród grona walut gospodarek rozwiniętych jest to imponujący wynika słabości waluty w relacji do dolara amerykańskiego. Sam indeks dolara czy kurs EUR/USD osiągnęły...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Poświąteczny tydzień zapowiada się bardzo ciekawie

Przyszły tydzień będzie obfitować w ciekawe publikacje danych makroekonomicznych, a także do gry może powrócić temat Brexitu, ponieważ brytyjski Parlament wraca do pracy po przerwie oraz zapewne powróci wątek rozmów między partyjnych na linii May-Corbyn.

Do tej pory nic kluczowego nie wynikało z rozmów...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Dolar odrobił straty w przedświątecznym tygodniu

Dolar zmierza do zamknięcia tego tygodnia na plusie ze względu na amerykańskie dane, które przebiły oczekiwania rynku oraz ze względu na na wchodzące w kluczową fazę rozmowy handlowe między największymi gospodarkami świata.

Dolar zyskał w tym tygodniu w stosunku do większości głównych walut, wspomagany...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Frank solidnie potaniał

Zmora wielu osób, które niekoniecznie świadomie stały się uczestnikami rynku walutowego, czyli frank szwajcarski, solidnie w ostatnim czasie potaniał. Dla spekulantów to również dobra informacja, ponieważ pary z CHF były w ostatnich tygodniach jednymi z nielicznych, gdzie pojawiały się silne i jednokierunkowe...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Europejski Bank Centralny z bólem głowy po kolejnych danych

Nadszedł bardzo trudny czas dla Europejskiego Banku Centralnego, który liczył na to, że idąc śladem amerykańskiej Rezerwy Federalnej i poniekąd kopiując jej działania, doprowadzi do solidnego ożywienia w gospodarce Starego Kontynentu oraz podniesie inflację.

Wielu krytykowało ten pomysł i jak czas...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Na horyzoncie wciąż nie widać ożywienia w strefie euro

Publikowane dziś indeksy PMI, które uznaje się często za wskaźniki wyprzedzające dla twardych danych statystycznych np. o produkcji przemysłowej, wypadły dziś poniżej oczekiwań rynku, co doprowadziło do silnej przeceny euro - jak na ostatnie standardy niskiej zmienności.

Dziś o poranku światło dzienne...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Hossa w USA z rekordowym poziomem NASDAQ 100

Odbudowanie pozytywnego sentymentu na Wall Street po kiepskim ostatnim kwartale 2018 roku doprowadziło do tego, że doczekaliśmy się kolejnych rekordów. Ten pobił podczas wczorajszej sesji indeks NASDAQ 100, który zawędrował na nowy historyczne szczyt, ale z szybkim cofnięciem.

Zakończenie redukcji sumy...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live