4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Poświąteczny tydzień zapowiada się bardzo ciekawie

Przyszły tydzień będzie obfitować w ciekawe publikacje danych makroekonomicznych, a także do gry może powrócić temat Brexitu, ponieważ brytyjski Parlament wraca do pracy po przerwie oraz zapewne powróci wątek rozmów między partyjnych na linii May-Corbyn.

Do tej pory nic kluczowego nie wynikało z rozmów między partią rządzącą a partią opozycyjną, jednak ważne, że się toczą, dając nadzieję na porozumienie. Celem w negocjacjach między Theresą May i Jeremym Corbynem jest wypracowanie porozumienia, które większość będzie w stanie zaakceptować, aby zakończyć impas związany z tematem Brexitu. Warto jednak pamiętać, że oprócz zdania samych przywódców istotne będzie też to, co do powiedzenia mają ich partie polityczne, jeśli chodzi o większość głosów.

Jeśli jednak porozumienie nie zostanie wypracowane, to wracamy do punktu wyjścia, czyli może pojawić się kolejny szereg głosowań w Parlamencie za różnymi opcjami Brexitu, w tym ponowne głosowanie nad planem premier May czy np. głosowanie za kolejnym referendum.

Istotnym wydarzeniem w przyszłotygodniowym kalendarium makroekonomicznym będzie publikacja danych dotyczących amerykańskiego PKB za pierwszy kwartał. Kwartał, podczas którego trwał tzw. government shutdown, czyli część pracowników “budżetówki” miała przymusowe wolne, ponieważ amerykańscy politycy nie byli się w stanie porozumieć w sprawie wydatków i limitu długu. Szacunki wskazują na możliwość wzrostu o 1,8 proc., jednak należy pamiętać, że pierwszy kwartał tego roku, mimo częściowego zamknięcia rządu, nie był taki zły i możliwe, że zobaczymy tu pozytywną niespodziankę.

Warto również zwrócić uwagę na Kanadę ze względu na decyzję w sprawie stóp procentowych. Sytuacja kanadyjskiej gospodarki w ostatnim czasie nie jest najlepsza oprócz rynku pracy. Niemniej jednak dobra kondycja na tym rynku nie przekłada się na pozostałe dane, zwłaszcza te dotyczące inflacji - ale z tym problem mają wszystkie główne gospodarki świata. Dodając do tego zapowiedzianą przez FED pauzę w podwyżkach stóp procentowych, Bank Kanady może pozostać w trybie zależnym od danych. Tym samym możemy usłyszeć dość gołębie, albo jeszcze bardziej niż poprzednio, stanowisko BoC już w nadchodzącą środę.


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live