4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Frank solidnie potaniał

Zmora wielu osób, które niekoniecznie świadomie stały się uczestnikami rynku walutowego, czyli frank szwajcarski, solidnie w ostatnim czasie potaniał. Dla spekulantów to również dobra informacja, ponieważ pary z CHF były w ostatnich tygodniach jednymi z nielicznych, gdzie pojawiały się silne i jednokierunkowe trendy nadające się do swing tradingu.

Kurs pary USDCHF pokonał ostatni szczytu i tym samym wzrósł do najwyższego poziomu od marca 2017 roku. Od strony technicznej tak silnej zwyżce sprzyjał omawiany z poprzednim komentarzu dotyczącym szwajcarskiej waluty układ korekty nieregularnej z potencjalnym selling climax oraz akumulacją. To wszystko w dodatku na końcu potencjalnej korekty nieregularnej.

Wykres USDCHF, H4. Źródło: platforma Conotoxia.

Z tej perspektywy zasięg dla impulsu, czyli ostatni szczyt, został już zrealizowany ku uciesze rynkowych byków. Niemniej jednak fala wyprzedaży CHF przetoczyła się przez szeroki rynek, a było to zapoczątkowane również delikatną interwencją słowną, w ramach której przedstawiciele SNB (bank centralny Szwajcarii) stwierdzili, że jak będzie taka potrzeba, to mogą jeszcze bardziej obniżyć stopy procentowe, które i tak są już ujemne. Możliwe, że wszystko przez to, że w pewnym momencie kurs EURCHF znalazł się na najniższym poziomie od wakacji 2017, co Szwajcarom nie było na rękę. Od tego czasu wyprzedaż CHF jest wyraźnie widoczna.

Kurs EURCHF, W1. Źródło: platforma Conotoxia.

Na tym wszystkim skorzystał również złoty, gdzie nasza waluta umocniła się w rejon ostatnio obserwowany na przełomie stycznia oraz lutego, czyli do poziomu 3,75.

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live