Conotoxia
Fx IG Tw
2

Daniel Kostecki

Conotoxia Ltd.
Daniel Kostecki Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Fundusze rzuciły się na dolara

Amerykańska Komisja CFTC rozpoczęła publikację danych COT po przerwie wynikającej z zamknięcia rządu USA. Ostatnie dostępne dane są datowane na dzień 15 stycznia (CFTC ma przyspieszyć publikację, aby nadrobić zaległości) i mimo, że mamy miesięczne opóźnienie, to i tak wynikają z nich ciekawe wnioski dla...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Goldman Sachs podtrzymuje swoją rekomendację dla przeceny dolara

Amerykański bank Goldman Sachs na początku stycznia wydał swoją rekomendację dla dolara amerykańskiego, wskazując na jego osłabienie ze względu na gołębie podejście FED do polityki monetarnej.

Od tego czasu na GS posypały się słowa krytyki odnośnie bezużyteczności tej rekomendacji, ponieważ chwilę...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Goldman Sachs zmienia oczekiwania odnośnie stóp w Australii

Dobrze wszystkim znany bank Goldman Sachs przesuwa swoje oczekiwania odnośnie podwyżki stóp procentowych w Australii z 2019 roku na 2020.

Goldman przesunął swoją prognozę odnośnie zacieśnienia polityki monetarnej i podwyżki o 25 pkt. bazowych z 4 kwartału 2019 na 3 kwartał 2020 roku. Zmiana ta ma związek z...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Techniczne spojrzenie na AUDUSD

Kurs pary AUDUSD wyrysował w ostatnim czasie największą korektę w ruchu spadkowym, który trwa na tym rynku od końca stycznia. We wcześniejszym opracowaniu głównym założeniem było rozpisanie tego spadku, jako pięciofalowa struktura na ostatniej fali korekcyjnej C.

Wszystko to w ramach korekty nieregularnej...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Bank Nowej Zelandii rozczarował gołębie

Bank Rezerw Federalnych w Nowej Zelandii pozostawił główną stopę procentową na niezmienionym i rekordowo niskim poziomie 1,75 procent na posiedzeniu zakończonym 13 lutego 2019 r. Była to decyzja zgodna z konsensusem rynkowym. Mówiąc o niskiej stopie procentowej, potrzebnej do wsparcia krajowego wzrostu...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Rynki łapią oddech - jest wstępne porozumienie w sprawie muru

Nocne informacje odnośnie osiągniętego wstępnego porozumienia w sprawie budowy muru na granicy USA-Meksyk zdecydowanie poprawiły inwestorom nastroje, gdyż oddala to widmo drugiego zamknięcia rządu.

Przewodniczący Senatu Richard Shelby powiedział, że amerykańscy prawodawcy zgodzili się na wszystkie 7 ustaw...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Krótkotrwały flash crash na franku szwajcarskim

Chińscy inwestorzy wrócili do gry po tygodniowej przerwie i od razu początek tygodnia zrobił się ciekawy. Zwłaszcza spoglądając na to, co działo się w nocy z frankiem szwajcarskim, gdzie pojawił się flash crash nieznacznych rozmiarów. Traderzy cytowani przez agencję Bloomberg wskazują na niewielką...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Czas na korektę za oceanem?

Spoglądając na dwa z trzech głównych amerykańskich indeksów giełdowych, czyli S&P500 i Nasdaq100 możemy zauważyć dość istotne miejsca oporu, a także charakterystyczną strukturę wzrostu trwającego od końca grudnia.

S&P500:

Wykres US500. Źródło: platforma Conotoxia

Notowania SPX w...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Podsumowanie techniczne walut surowcowych - AUD, NZD i CAD

Z punktu widzenia analizy technicznej wszystkie trzy waluty notowane względem dolara amerykańskiego rysują struktury korekcyjne, które wchodzą w skład większych struktur znanych z teorii fal Elliotta.

AUDUSD:

Kurs AUDUSD po powrocie z 10-letniego minimum przeszedł do tworzenia korekty przypominającej...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia Ltd.
Apogeum złych informacji dla AUD

Od początku tego tygodnia dolar australijski w relacji do dolara amerykańskiego stracił na wartości (do piątkowego poranka) prawie 2,25 proc., co oznacza, że AUD jest do tego czasu najbardziej wyprzedawaną główną walutą. Tym samym kurs spadł do najniższego poziomu od 5 tygodni.

Nie było dnia w tym...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live