Conotoxia
Fx IG Tw
4

Daniel Kostecki

Conotoxia.com
Daniel Kostecki Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.
Doświadczenie: poniżej roku
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Poświąteczny tydzień zapowiada się bardzo ciekawie

Przyszły tydzień będzie obfitować w ciekawe publikacje danych makroekonomicznych, a także do gry może powrócić temat Brexitu, ponieważ brytyjski Parlament wraca do pracy po przerwie oraz zapewne powróci wątek rozmów między partyjnych na linii May-Corbyn.

Do tej pory nic kluczowego nie wynikało z rozmów...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Dolar odrobił straty w przedświątecznym tygodniu

Dolar zmierza do zamknięcia tego tygodnia na plusie ze względu na amerykańskie dane, które przebiły oczekiwania rynku oraz ze względu na na wchodzące w kluczową fazę rozmowy handlowe między największymi gospodarkami świata.

Dolar zyskał w tym tygodniu w stosunku do większości głównych walut, wspomagany...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Frank solidnie potaniał

Zmora wielu osób, które niekoniecznie świadomie stały się uczestnikami rynku walutowego, czyli frank szwajcarski, solidnie w ostatnim czasie potaniał. Dla spekulantów to również dobra informacja, ponieważ pary z CHF były w ostatnich tygodniach jednymi z nielicznych, gdzie pojawiały się silne i jednokierunkowe...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Europejski Bank Centralny z bólem głowy po kolejnych danych

Nadszedł bardzo trudny czas dla Europejskiego Banku Centralnego, który liczył na to, że idąc śladem amerykańskiej Rezerwy Federalnej i poniekąd kopiując jej działania, doprowadzi do solidnego ożywienia w gospodarce Starego Kontynentu oraz podniesie inflację.

Wielu krytykowało ten pomysł i jak czas...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Na horyzoncie wciąż nie widać ożywienia w strefie euro

Publikowane dziś indeksy PMI, które uznaje się często za wskaźniki wyprzedzające dla twardych danych statystycznych np. o produkcji przemysłowej, wypadły dziś poniżej oczekiwań rynku, co doprowadziło do silnej przeceny euro - jak na ostatnie standardy niskiej zmienności.

Dziś o poranku światło dzienne...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Hossa w USA z rekordowym poziomem NASDAQ 100

Odbudowanie pozytywnego sentymentu na Wall Street po kiepskim ostatnim kwartale 2018 roku doprowadziło do tego, że doczekaliśmy się kolejnych rekordów. Ten pobił podczas wczorajszej sesji indeks NASDAQ 100, który zawędrował na nowy historyczne szczyt, ale z szybkim cofnięciem.

Zakończenie redukcji sumy...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Goldman Sachs stawia na AUD ze względu na poprawę w Chinach

Popularny wśród traderów bank Goldman Sachs pozytywnie wypowiada się o dolarze australijskim ze względu na szansę na to, że spowolnienie w Chinach nie będzie mocne, ani trwałe, co zwiększy optymizm wśród inwestorów.

GS w swojej notce wskazuje, że dolar australijski mógłby w szczególności zyskiwać...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Lepsze dane z Chin umocniły dolara australijskiego

Kurs AUDUSD dotarł dziś o poranku do najwyższego poziomu od dwóch miesięcy, próbując jednocześnie przekroczyć okrągłą barierę 0,7200, przy której kończyła się wcześniejsza aprecjacja waluty z Antypodów. Aktualną zwyżkę możemy zawdzięczać publikacji danych z Chin, które okazały się lepsze od...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Coraz więcej głosów za wzrostem zmienności na rynku walut

Temat zmienności jest kluczowym dla rynku walutowego oraz dla traderów na nim działających. Obecnie poruszamy się po rynku, na którym zmienność jest najniższa od pięciu lat, co wielu może uśpić albo wręcz przyzwyczaić do tego, że rynek walutowy jest rynkiem spokojnym. Pod spadek zmienności może również...

Czytaj więcej...
Daniel Kostecki Conotoxia.com
Dolar australijski stracił po minutkach RBA

Dziś w nocy o godzinie 3:30 czasu polskiego został opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Banku Australii (RBA), na którym to pozostawiono główną stopę procentową na poziomie 1,5 proc. przed 32 miesiąc z rzędu.

Z minutek dowiedzieliśmy się, że decydenci dyskutowali na temat możliwej obniżki...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live