InsiderFX
Fx Tw
43

InsiderFX

InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)
Arkadiusz Balcerowski Ekonomista (UMK Toruń, specjalizacja - metody ilościowe) Makler Papierów Wartościowych z uprawnieniami doradztwa inwestycyjnego (nr licencji 3165) Analityk rynków finansowych Specjalizacja: analiza rynku walutowego, zwłaszcza grupy G10 oraz surowców takich jak ropa, złoto, czy towary rolne. W zakresie zainteresowań zawodowych: rynek kapitałowy, opcji, obligacji, pieniężny, polska gospodarka, sytuacja polityczno-gospodarcza oraz analiza polskiego rynku finansowego. Pełny zakres znajduje się na stronie www.insiderfx.pl. Dwukrotnie (2016, 2017) w Top 5 konkursu FXCuffs w kategorii ANALITYK ROKU - największego wydarzenia rynku walutowego w Europie Środkowo-Wschodniej.
Doświadczenie: 4 lata
InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Korekta czy zmiana trendu? Wnioski po czarnym poniedziałku

Ostatnie godziny na globalnym rynku akcyjnym były jak kubeł zimnej wody wylany wprost na rozgrzanych do czerwoności inwestorów, w konsekwencji czego para zaczęła powoli uchodzić, co zaowocowało największymi spadkami głównych indeksów giełdowych od dłuższego czasu. Po tak dramatycznym początku nowego tygodnia, ale i miesiąca oraz mając w pamięci jeden z najlepszych początków roku w historii zachodzi pytanie, czy obecnie obserwowana przecena jest tylko ruchem korekcyjnym, czy rzeczywiście mamy do czynienia z początkiem czegoś większego. W niniejszej analizie pragnę przedstawić swój pogląd poparty kilkoma argumentami.
http://insiderfx.pl/korekta-zmiana-trendu-wnioski-czarnym-poniedzialku/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Dalsza perspektywa dla WIG20 w obliczu danych makro

Mając na uwadze nieuchronnie zbliżający się koniec roku i zwyczajowy rajd Świętego Mikołaja (wzrosty w końcówce roku) można zastanawiać się, czy świetne dane makroekonomiczne, jakie płyną z polskiej gospodarki nieprzerwanie od kilku miesięcy, będą w stanie wspomóc notowania rodzimych indeksów.
http://insiderfx.pl/dalsza-perspektywa-dla-wig20-obliczu-danych-makro/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Zboża wciąż pod presją podaży – analiza raportu WASDE

Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy miesięczny raport ze strony amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), który okazał się lekko sprzyjający cenom soi (w tym miejscu warto przypomnieć sobie październikowy raport WASDE, który także był dość optymistyczny w kwestii rynku soi), zaś w przypadku pszenicy oraz kukurydzy perspektywa w dalszym ciągu pozostaje bardzo mętna. Warto na początku dodać, że generalnie surowce rolne pozostają bardzo mocno wyprzedane, pomimo zauważalnego odbicia surowców przemysłowych na przestrzeni ostatnich tygodni. Jak zwykle USDA przedstawił zaktualizowane projekcje dla Stanów Zjednoczonych oraz ujęcie globalne.
http://insiderfx.pl/zboza-wciaz-presja-podazy-analiza-raportu-wasde/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Ważny aspekt mogący szkodzić GBP – analiza raportu BoE

Zgodnie z szerokim konsensusem Bank Anglii zdecydował się podnieść główną stopę procentową o 25 pd podczas listopadowego posiedzenia, jednocześnie pozostawiając bez zmian program skupu aktywów. O ile ruch ten był w pełni wyceniony, o tyle nie brakowało sceptyków sugerujących, iż BoE popełnia duży błąd dokonując podwyżki kosztu pieniądza. Na rynku pojawiły się nawet porównania dzisiejszej podwyżki do tejże dokonanej przez ówczesnego szefa EBC Tricheta, który także podniósł stopy w 2011 tylko po to, by zredukować je w kolejnych latach.
http://insiderfx.pl/wazny-aspekt-mogacy-szkodzic-gbp-analiza-raportu-boe/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Kolejne dane sugerujące korektę na rynku EURUSD (+ dzisiaj: Chicago PMI, CB, CPI z EMU)

Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy kolejne dane makroekonomiczne, które zdają się wspierać moją krótkoterminową perspektywę spadkową dla rynku głównej pary walutowej. Przecena euro rozpoczęła się jednak już we czwartek, kiedy to Europejski Bank Centralny zgodnie z oczekiwaniami przedłużył program skupu aktywów o kolejne dziewięć miesięcy, redukując jednocześnie miesięczną skalę skupu do 30 mld EUR począwszy od przyszłego roku.
http://insiderfx.pl/kolejne-dane-sugerujace-korekte-rynku-eurusd/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Twardy orzech do zgryzienia dla BoE. Co dalej z GBP?

Posiedzenie centralnego banku Anglii odbędzie się już za dwa tygodnie i już teraz wiadomo, że będzie to niezwykle ciekawe wydarzenie. O ile dane o inflacji są zdecydowanie argumentem za wyższymi stopami procentowymi, o tyle sytuacja na rynku pracy pozostaje mieszana. Z tego powodu wśród brytyjskiej Rady Polityki Pieniężnej panuje spory dysonans, który będzie musiał przechylić się w którąś ze strony na listopadowym posiedzeniu (2.11). W związku z ostatnimi danymi makroekonomicznymi z Wielkiej Brytanii notowania funta szterlinga znalazły się pod sporą presją podażową, zaś wiele czynników sugeruje dalszą deprecjację GBP, przynajmniej w krótkim okresie.
http://insiderfx.pl/twardy-orzech-zgryzienia-dla-boe-gbp/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Solidne sygnały wzrostu gospodarczego w Polsce

Na przestrzeni ostatnich trzech dni poznaliśmy paczkę danych dla polskiej gospodarki dotyczącą bilansu płatniczego, rynku pracy oraz produkcji i sprzedaży we wrześniu. Ogólnie rzecz biorąc we wszystkich wielkościach nie należy doszukiwać się dziury w całym, gdyż pozostają one bardzo mocne. Są to dobre prognostyki przed odczytem PKB za trzeci kwartał, który poznamy w przyszłym miesiącu.
http://insiderfx.pl/solidne-sygnaly-wzrostu-gospodarczego-w-polsce/

Marek1976 FX/GPW
bardzo lubie twoje wpisy, konkretne i merytoryczne. Czy analizujesz w dlugim terminie też surowce rolne?
InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)
Tak, a konkretnie zboża - pszenica, kukurydza oraz soja, ostatnia analiza - insiderfx.pl/obserwacji-dla-rynku-zboz-raporcie-wasde/. Zaś więcej o tym, w czym się specjalizuję - http://insiderfx.pl/o-mnie/. Pozdrawiam :)
InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Jak mocno może jeszcze zdrożeć ropa naftowa?

Za nami już publikacje trzech kluczowych raportów fundamentalnych dla rynku ropy naftowej, raportów które co miesiąc są pilnie śledzone przez wszystkich zainteresowanych sytuacją fundamentalną na tym surowcu. Choć wszystkie publikacje (OPEC, EIA, IEA) okazały względnie sprzyjające cenie czarnego złota to wydaje się, że potencjał do większego odbicia cen na ten moment jest w dalszym ciągu ograniczony.
http://insiderfx.pl/jak-mocno-moze-jeszcze-zdrozec-ropa-naftowa/

InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

EURUSD ponownie pod presją polityki w UE i USA

Wtorkowa sesja upłynęła pod dyktando sporej wyprzedaży na rynku amerykańskiej waluty, która napędzana była po raz kolejny przez względy polityczne. Europa nie pozostała dłużna i także dorzuciła swoje trzy grosze, które potencjalnie jeszcze bardziej mogły pomóc wzrostowi głównej pary walutowej. W efekcie kurs EURUSD wzbił się powyżej 1,1800 i znajdujemy się całkiem niedaleko interesujących poziomów cenowych, które mogą doprowadzić do wznowienia spadków w średnim terminie.
http://insiderfx.pl/eurusd-presja-polityki-ue-usa/

RGR na 1.1860
lub inaczej, wypada tam OB --- 1,1860
InsiderFX InsiderFX (Arkadiusz Balcerowski)

Czy rynek pracy USA wchodzi w długo wyczekiwaną fazę?

Najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy okazał się sporym rozczarowaniem jeśli chodzi o samą zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, niemniej jednak aspekt ten jest mało istotny biorąc pod uwagę fakt, że dane te były zaburzone przez dwa huragany (Harvey oraz Irma), które nawiedziły Stany Zjednoczone oraz z racji imponujących wyników w kwestii innych wielkości zawartych we wrześniowym raporcie. W efekcie wydaje się, że wszystko sprowadza się do tego, że FED powinien podnieść stopy procentowe na grudniowym posiedzeniu, na czym USA może skorzystać w kolejnych tygodniach.
http://insiderfx.pl/rynek-pracy-usa-wchodzi-dlugo-wyczekiwana-faze/

Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live