IndependentTrader
IG Tw
57

IndependentTrader

IndependentTrader.pl
IndependentTrader.pl to obiektywny, bezstronny blog finansowy ukazujący prawdziwe funkcjonowanie rynków finansowych.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Czy da się pokonać rynek?

O tym, że inwestowanie poprzez aktywnie zarządzane fundusze inwestycyjne mija się z celem pisaliśmy już wielokrotnie. Fundusze przekierowując koszty zarządzania na swoich klientów, okazują się mało wydajne. Zwyczajnie tracą gdy porównamy ich stopę zwrotu do popularnych indeksów czy funduszy pasywnych...

Czytaj więcej...
MikołajKA myFXview.pl
Trochę odbiegając od tematu , to parcie Morawieckiego na PFE.. ciekawe kto na tym zarobi.
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Co wpływa na inflację?

Pod moim ostatnim artykułem Lenon napisał bardzo ciekawy komentarz zachęcający do dalszej dyskusji na temat inflacji. Uznałem, że zagadnienie jest na tyle obszerne, by poświęcić mu osobny wpis.

Komentarz Lenona:

„Istnieją dwa sposoby jak kasa może przedostać się na ulicę. Albo wzrost płac, albo...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Jak zarabiać na rosnącej inflacji?

W marcu minie 9 lat od dna ostatniej bessy. Dekada dodruku, zerowych stóp procentowych oraz bezpośrednich zakupów wszelkich typów aktywów przez banki centralne za świeżo wydrukowaną walutę sprawiły, że doszliśmy do sytuacji określanej powszechnie jako „everything bubble”. Co to oznacza? Ano to, że ceny...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Najważniejsze wydarzenia minionych tygodni - luty 2018

Izrael zaatakował Iran i Syrię

Izraelskie myśliwce zaatakowały Syrię oraz przebywające w tym kraju siły Iranu. Jeden z izraelskich F-16 został zestrzelony przez syryjski pocisk przeciwlotniczy.

Atak sił Izraela miał być odpowiedzią na irańskiego drona, który nieco wcześniej naruszył przestrzeń...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Zmienność wróciła na giełdę. Co dalej z akcjami?

Pod koniec stycznia i na początku lutego rynek przypomniał inwestorom, że oprócz wzrostów na giełdzie możemy też czasem doświadczyć spadków. W ciągu niespełna 2 tygodni główne indeksy w USA spadły o 10%. Co dokładnie sprawiło, że przecena była aż tak gwałtowna?

Chronić rynek...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Okazje inwestycyjne na rok 2018 - webinar

Na początku każdego roku przygotowuję prognozy. Aby jednak pokazać jak je wykorzystać zazwyczaj organizuję webinar. Tym razem było podobnie. Kilka dni temu wraz z grupą prawie 600 niedobitków siedzieliśmy do 23:40.

Przez ponad godzinę prowadziłem wykład na bazie kilkudziesięciu slajdów. Z kolei w części...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Rusza III edycja kursu Inteligentny Inwestor

Drodzy Czytelnicy,

w zeszłym miesiącu udało mi się skończyć jeden z najbardziej czasochłonnych projektów w moim życiu (klinika neurochirurgii), mam więc znowu więcej czasu, a w związku z tym zaczynam przygotowania do III edycji Kursu Inteligentny Inwestor.

Nie sprzedaję Wam jakiejś cudownej metody...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Kiedy bankierzy centralni mówią prawdę?

Kadencja Janet Yellen na stanowisku prezesa FED dobiegła końca. W porównaniu do wielu swoich poprzedników, ustępująca pani prezes nie musiała radzić sobie z recesją w gospodarce. Jej zadanie było prostsze. Musiała w ostrożny sposób zapoczątkować podwyżki stóp procentowych i zapewniać wszystkich dookoła,...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Początek ucieczki od nieruchomości

Everything bubble, czyli jednoczesna bańka spekulacyjna w akcjach, obligacjach, kryptowalutach i nieruchomościach zaczyna powoli pękać w szwach. O problemach rynku długu i walut cyfrowych już wspominaliśmy. Ostatnie miesiące pokazują jednak, że nieciekawie zaczyna się robić także w sektorze nieruchomości.

...

Czytaj więcej...
IndependentTrader IndependentTrader.pl
Najważniejsze wydarzenia minionych tygodni - styczeń 2018

Amerykanie rozkręcają wojnę handlową

Przez większość 2017 roku sygnalizowaliśmy, że napięcie na linii USA-Chiny rośnie i już wkrótce przyniesie światu wojnę handlową. Ostatnie ruchy Stanów Zjednoczonych jednoznacznie utwierdzają nas w tym przekonaniu.

Jak poinformował prezydent Donald Trump, jego...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live