MKAM
Fx Tw
12

MikołajKA

myFXview.pl
Myślę że: 1) Rynki są manipulowane 2) Każda transakcja jest zdarzeniem losowym 3) Aby zarobić potrzebna jest przewaga statystyczna 4) Jedyne na co mam wpływ to mój SL Strategia: Łączę geometrię i elementy teorii fal z analizą wolumenu.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
MikołajKA myFXview.pl

EURUSD - czy trzy to już trend ?
Patrząc na wykres w skali D1 sprawa jest prosta - mamy trend wzrostowy i piękne równe korekty. Prawidłowość, którą każdy zauważy. Natomiast w tle w skali H1 tli się potencjalna dystrybucja. Dzisiejsze posiedzenie FOMC może stać się katalizatorem tej akcji. Dokładniejszy opis tej sytuacji zamieszczam na swoim blogu: https://myfxview.pl/?p=167

MikołajKA myFXview.pl

Bank Handlowy - do obserwacji.
Po spadkach na koniec tygodnia pojawił się wolumen stopujący najwyższy od kwietniowej luki po dywidendzie. Warto spoglądać na ten papier, bo free float to tylko 25% . Takie zebranie może oznaczać, że zabraknie paliwa do dalszych zjazdów. Przebicie 72,00 na walorze może odpalić oRGR i dalej windować cenę.

pokaż wcześniejsze komentarze
Konto usunięte
Konto usunięte
DAx , jeszcze jedna mozliwość w wariancie spadkowym cena 12427 1:1 OB https://charts.mql5.com/16/197/de-30-h1-noble-securities-s-2.png
Grzegorz Michalik DoradcyDlaBiznesu.eu
fajnie że gadamy o daxie na temacie banku handlowego -:) Powodzenia -:)
MikołajKA myFXview.pl

Taka publiczna prośba do Daniela Kosteckiego, czy mógłby przejrzeć jak kształtują się największe wolumeny opcyjne na 3 tydzień września na majorsy. Mogłoby to dać pewne wskazówki co do zasięgów

Marcin Drobny inwestor indywidualny
Może lepiej oznaczyć go w ten sposób @rynkinazywo ? Wtedy zobaczy na pewno.
MikołajKA myFXview.pl
Sorka, mam braki w social media :)
MikołajKA myFXview.pl

Od kilku dni intrygowała mnie mała zmienność na parze eurodolar. Patrząc na wykres w skali dziennej obowiązuje trend wzrostowy z wyraźnie respektowana korektą 1 do 1. Pierwsza faza odbicia była prawidłowa, natomiast później, dokładnie na danych NFP 1 września, wzrost został stłumiony. Od tego czasu para porusza się w ruchu typowym dla korekty. Patrząc na zaangażowanie wolumenu widać, że kilkukrotnie cena została zbita w dół , tak aby powstrzymać dalszy wzrost. Warto dodać, że ujemnie skorelowany z euro jen był wyjątkowo dynamiczny w tym tygodniu .
Wniosek nasuwa się taki, że w przypadku EURUSD mamy do czynienia z nakręcaniem sprężyny. Na oko wygląda bardzo prospadkowo, a Shark FX wskazuje że tylko 35% detalicznych graczy zajmuje pozycje długie. To jest dobra okazje do zrobienia „cornera” czyli złapania shortujących w pułapkę. Moje view jest zatem takie: trzymamy się głównego trendu i mamy dziś szansę na nowy szczyt.

MikołajKA myFXview.pl

Możliwy powrót do trendu spadkowego na jenie.
W skali D1 mamy korektę 1 do 1. Raczej jest istotna, bo w górnych rejonach ostatniego swingu H1 szykuje się dystrybucja. Wczoraj pojawił się stopujący UHV dla H1, dziś powyżej tej świecy odbyła się dystrybucja M5 czego skutkiem będzie prawdopodobnie spadająca gwiazda w D1. Zakładam , że kolejnym krokiem będziemy retest szczytu w skali H1 i w przypadku pozytywnym (brak popytu) powrócimy do spadków w skali D1.

MikołajKA myFXview.pl

Ostatnie okazja na szorta :) Na istotnym poziomie 38,2 i na granicy poprzedniego trading range mamy dystrybucję w skali M1. Po 5 falowym overbalance jest szansa na retest dołków, zgodnie z dotychczasowym trendem .

Krzysiek Daytrader walutowy
czekasz na oRGR na tym? Spadki będą potencjalnym PR formacji
Krzysiek Daytrader walutowy
udało mi się na tym dolnym cieniu odebrać długie, @dunav jak wysoko pociągnąć z tym longiem?
Konto usunięte
Krzysiek ... postaram się jak naj dluzej )))) często używam sell stop ....
MikołajKA myFXview.pl

Rozstrzygnięcie kierunku na kablu.
Nie chcę powtarzać moich analiz z wcześniejszych wpisów, dlatego wspomnę tylko o tym co zauważyli już prawie wszyscy: korekta 1 do 1 w skali D1. Dlaczego jest istotna ? Otóż jeżeli zakończono już akumulację, animatorzy rynku powinni zachęcić tzw. ulicę do dalszego kupna waloru. Zatem dają nam szansę wejść na bardzo czytelnym setupie. Potwierdzeniem,że mamy fazę "mark-up" będzie dalszy ruch w górę. To by oznaczało, że można dość bezpiecznie można grać longi w mniejszych skalach czasowych. Przełamanie oczywistych geometrii świadczyć może, że rynek nie jest wystarczająco przygotowany do dalszych wzrostów i trzeba bardziej uważać.

Marcin Drobny inwestor indywidualny
czyli generalnie jestes nastawiny prospadkowo na kablu?
MikołajKA myFXview.pl
Marcin, wręcz przeciwnie. Jeśli rynek potwierdzi, że widzi korektę 1 do 1 i odejdzie w górę, uznam, że oznacza to realizację założeń akumulacja - retest - wzrost i będę szukał okazji long na H1.
MikołajKA myFXview.pl
Jest kolejny argument za ewentualną realizacją scenariusza opisanego powyżej. Mamy overbalance w swingu spadkowym H1.
MikołajKA myFXview.pl

Wczoraj pisałem o grze z trendem. Potencjalny setup na AUDUSD , choć może jeszcze przeskoczyć wyżej , aby zrobić 1 do 1 z większą korektą.

MikołajKA myFXview.pl

Oto dlaczego należy grać z trendem i stoploss`em.
Zdawało mi się, że czas na większe odbicie... , a wystarczyło grać z trendem na M15. Wynik niby na małym plusie, ale niedosyt pozostał :(

pokaż wcześniejsze komentarze
Ewelina Gram na daxie
A wejście odczytałeś na podstawie wolumenu?
MikołajKA myFXview.pl
@Ewelina ; Wejście było na reteście zniesienia 61,8 i korekcie ABC w skali H1.. W D1 był wcześniej overbalance. Retest na mniejszym wolumenie się wykonał, w nocy nie wybiło stopów, co wskazywało, że rynek jest poczyszczony. Ale gdy na równości korekt pojawiło się wyraźne markowanie ceny zamknąłem połowę pozycji. W zasadzie mogłem zamknąć już całą bo miałem Z/R =2, ale liczyłem na więcej.
Ewelina Gram na daxie
oki wszystko jasne, dzieki!
MikołajKA myFXview.pl

Jen przed danymi
Podsyłam view na jena. Schemat nosi znamiona klasycznej dystrybucji (wypełnione przynajmniej 3 warunki: buying climax, failed rally, break the ice). Teraz mamy podejście pod przebita strefę na mniejszym wolumenie. Ewentualny ruch na południe jest zgodny z długoterminowym trendem H1, D1 i odbiciem od linii oporu.

MikołajKA myFXview.pl
Marek1976 FX/GPW
co to za parametr 54,6%?
MikołajKA myFXview.pl
@Marek1976 Kiedyś większą wagę przykładałem do fibo i miałem tych zniesień jeszcze więcej. 54,6 to też jakaś wariancja na temat ciągu. Gdzieś doczytałem, że często rynek przebijał okrągłe 50 i zatrzymywał się właśnie tam. Mam to tak z przyzwyczajenia, ale żeby ta podstawie takiego poziomu zagrać to już nie.
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)