Aga
Fx
3

Aga

Użytkownik nie napisał jeszcze nic o sobie...
Doświadczenie: poniżej roku
Aga

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po odczycie gorszych danych z USA edek reaguje spadkiem (czyli umacnia się dolar)?

Gorsze dane z USA oddalają możliwość wprowadzenia podwyżki stóp czyli dolar się osłabia i tak też się dzieje.
Krzysiek Daytrader walutowy
Ale to było chyba tylko chwilowe? Cały czas przy dziennych maksach jesteśmy
Tak ostatecznie się umocnił, ale pierwsza reakcja była spadkowa po odczycie, stąd pytanie :)
Aga

Witajcie. Przymierzam się do zakupu nowego lapka, który służyć mi będzie przede wszystkim do inwestycji. Czy o czymś szczególnym powinnam pamiętać? Czy jakieś parametry musi posiadać ten komputer? Dodam, ze inwestuje na platformie MT4 i mam rachunku u dwóch brokerów, których obserwuję równolegle. Myślałam również o dołożeniu dodatkowego monitora, stąd pytanie, czy da się zrobić tak, aby rozszerzyć okno platformy na dwa monitory, abym mogła mieć wszystkie instrumenty w ramach jednego MT4 widoczne jednoczesnie w postaci małych wykresów poglądowych? Z góry dzięki za pomoc.

pokaż wcześniejsze komentarze
Marek1976 FX/GPW
Jaką rozdzielczość ma monitor powieszony na ścianie? Dla mnie każdy monitor powyżej 24" jest niewygody do pracy. Mój wzrok nie ogarnia :D @ELPolakko nie ma zewnętrznej karty graficznej do tego?
@Marek1976 1920x1080 50 cali, ale pikseli nie widac i oczy tez nie bolą. Na paczatku dziewnie troszke było, ale teraz na nic bym nie zamienił tego kolosa, wrzucam pojedynczy wykres i naprawde jest on wielki i przejrzysty duzo widac, moge lezeć na fotelu w wygodnej pozycji i sobie grac, wczesniej siedziałem lekko zgarbiony przy małym laptopie więc komfort na tym jest o wiele wiekszy ;)
a jeśli chodzi o grafe to mam Radeona HD 8700 albo 8600 i spisuje sie bardzo ;) i jest ona jako dedykowana w laptopie, zewnętrznych nie trzeba
Aga

Czytam właśnie książkę S. Nisona "Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów". Autor przedstawia tam mnóstwo formacji. Czy w praktycznym tradingu faktycznie mają one znaczenie i stosuje się je systematycznie? Najwięcej analiz, które odnalazłam w sieci koncentruje się na spadających gwiazdach i młotkach, ewentualnie spotkałam się z objęciami. Czy są jeszcze któreś szczególnie ważne?

pokaż wcześniejsze komentarze
Witam, co do książki rewelacyjna pozycja i bardzo dobry wybór mogę polecić jeszcze jedną dobra książkę" W transie inwestowania " Autor Mark Douglas polecam przeczytać ja z kilka razy. Natomiast co do formacji świecowych statystycznie każda formacja działa w jakimś procencie jeżeli stworzy się na odpowiednim poziomie. Piękne statystyki swego czasu zrobił Pan Marcin Tuszkiewicz sa one na pewno w archiwum portalu Investio.
Jim Poniat Niezależny FX trader
Witam, właściwie to najważniejszych formacji jest 12 - sygnalizujących odwrócenie swingu (fali), bo tak naprawdę na basie tych formacji zarabiamy. Co do pozycji Mark Douglas to bym się wstrzymał. dyskusja na temat co by było gdyby... nigdy nie jest interesująca. Natomiast co zrobić aby sobie pomóc jest to klucz do pozytywnych zmian. Maxwell Maltz - Nowa Psychocybernetyka jest pozycją - MUSISZ PRZECZYTAĆ. :-)
Jim Poniat Niezależny FX trader
pozdrawiam, Jim
Aga

Cześć, sorry za głupie pytanie, ale zakładam, że jest to portal również wspierający początkujące osoby;) Czy może ktoś mi powiedzieć w jaki sposób liczy się wartość pipsa na różnych parach walutowych. Znam ją na EURUSD, natomiast jeżeli chcę otworzyć pozycję np. na NZDUSD albo na USDJPY to w jaki sposób to wyliczyć? Dzięki!

pokaż wcześniejsze komentarze
No tak, tylko aby stworzyć taki kalkulator trzeba wiedzieć jak to się wylicza, by zbudować odpowiednie formuły :) Może ktoś ma taki szablon w excelu i moze udostępnić :)
Daniel https://pasjatradingu.pl | OSTC
Mogę wzory podać
Bartek Śledź bezrobotny
To proste. Druga waluta w parze jest walutą kwotowaną. Przykład eurusd. 1usd = 3,90pln więc przy lewarze 1:100 i pozycji 0,1 lota 1pips bedzie wart 3,90. Pips a nie punkt czyli zmiana na czwartym miejscu po przecinku
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)