3
Aga
Fx
Cześć, sorry za głupie pytanie, ale zakładam, że jest to portal również wspierający początkujące osoby;) Czy może ktoś mi powiedzieć w jaki sposób liczy się wartość pipsa na różnych parach walutowych. Znam ją na EURUSD, natomiast jeżeli chcę otworzyć pozycję np. na NZDUSD albo na USDJPY to w jaki sposób to wyliczyć? Dzięki!

Daniel https://pasjatradingu.pl | OSTC
Skorzystaj może z tych narzędzi: http://fxparkiet.pl/tools.php#calculators
O super, wielkie dzięki :) Właśnie tez przeglądam te zakładki z narzędziami, widzę że jest tu kilka ciekawych rzeczy. Kalkulator na pewno się przyda, ale swoją drogą może ktoś napisze jakiś post na temat tych kwestii bardziej matematycznych, bo w zasadzie chciałabym wiedzieć jak to też samodzielnie wyliczać :)
Daniel https://pasjatradingu.pl | OSTC
Okey zapisałem to. Postaram się to w przyszłości zrobić. P.S. Gratulację, że jako początkująca osoba zainteresowałaś kwestią dostosowania wielkości pozycji. To bardzo dobrze o Tobie świadczy. Powodzenia !
heh dzięki :) Handluje na razie na mikrolotach z niedużym depozytem, więc dobrze wiedzieć ile się ma zapasu ;)
Marcin Drobny inwestor indywidualny
Mój sposób "na szybko" jest następujący: otwierasz DEMO u jakiegokolwiek brokera i otwierasz pozycje jakie Cię interesują. Potem sprawdzasz ile jest w margin, ile w balance i jak pipsy przeliczają się na $ czy PLN :) Wersja dla leniwych :D
Daniel https://pasjatradingu.pl | OSTC
Zachęcam również do stworzenia własnych kalkulatorów w Excellu, które można dopasować do własnych potrzeb :)
No tak, tylko aby stworzyć taki kalkulator trzeba wiedzieć jak to się wylicza, by zbudować odpowiednie formuły :) Może ktoś ma taki szablon w excelu i moze udostępnić :)
Daniel https://pasjatradingu.pl | OSTC
Mogę wzory podać
Bartek Śledź bezrobotny
To proste. Druga waluta w parze jest walutą kwotowaną. Przykład eurusd. 1usd = 3,90pln więc przy lewarze 1:100 i pozycji 0,1 lota 1pips bedzie wart 3,90. Pips a nie punkt czyli zmiana na czwartym miejscu po przecinku
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live