soku
Fx
15

Michał Soczewka

Inżynier, absolwent politechniki, z zawodu programista, zajmuję się również bezpieczeństwem informatycznym. Od kilku lat we własnym zakresie interesuję się rynkami finansowymi. Spekuluję zazwyczaj jednosesyjnie i głównie na parach walutowych. stosuję geometrię rynku, harmonię i proporje Fibonacciego, które zaczepiam o historyczne reakcje ceny oraz sekwencje szczytów i den. --- GPG: CBCC 07B3 E4F4 C02C B4D0 E89D 8BCB BF49 C3BB 29D0
Doświadczenie: 1 rok
Michał Soczewka

Patrząc na wykres notowań złota odczuwam "czy ja już gdzieś przypadkiem tego kształtu nie widziałem?". https://www.tradingview.com/chart/XAUUSD/ksbZ3Fay-xauusd-2017-05-26-01/ Co myślicie?

Michał Soczewka

​​​​​

pokaż wcześniejsze komentarze
magazynek załadowany.
Wybity dołek, zamknąłem na cofnięciu. Poczekam do danych.
Bardzo dziwny ten dzień. Dynamiczne wybicie zaraz przed danymi, a wcześniej dwa razy wyjście z konsoli. Tragedii nie ma, ale nie jestem z tego dnia zadowolony.
Michał Soczewka
Arabica

Kolejny rynek towarowy, na który spoglądam to kontrakty na kawę arabica.

Wygląda na to, że długoterminowy kierunek został już dwa razy określony:

Zatem zapatruję się na tym rynku na pozycje długie. Gdzie? — Po wykończeniu korekty prostej.

Pierwszym oczywistym miejscem jest układ harmoniczny...

Czytaj więcej...
Michał Soczewka
1-do-1 na srebrze

Kolejny ciekawy rynek niewalutowy, który dziś się wyklarował to srebro.

W średnim terminie widać, że cena chce spadać. Natomiast w krótkim terminie buduje się właśnie potencjalna korekta prosta:

Interesujący poziom cenowy to okolice 17.4.


Informujemy, że treści zaprezentowane w ...

Czytaj więcej...
Michał Soczewka

Na złocie aktywował mi się sell stop. Niestety nie zdążyłem opisać wcześniej. Powód nie był nowy. Był to układ odwrócenia wyższego rzędu, głęboki układ harmoniczny nietoperza w ramach korekty prostej i układ odwrócenia niższego rzędu na szczycie fali CD. Kolejna dokładka czeka na wybiciu potencjalnej głowy z ramionami.

pokaż wcześniejsze komentarze
być może na WTI D1 wyjdzie korekta 88,6 . 25.05 OPEC ma podjąć decyzję co do dalszej redukcji. Liczę na realizację teraz dyskontowanej decyzji.
Lukasz Fijolek FiboTeamSchool.pl
Póki co walczymy o utrzymanie ważnego okrągłego poziomu 50,00
Zamknięte po 14 po wybiciu korekty. Rynek przestał być dla mnie czytelny.
Michał Soczewka

US SPX 500 - ponawiam shorta - bat pattern. Na D1 mamy układ odwrócenia i potencjalny podwójny szczyt. Na wysokości punktu D układu nietoperza mieliśmy potrójny szczyt i wybicie z czegoś co wyglądało mi na dystrybucję.

pokaż wcześniejsze komentarze
Panie Michale, nie ponawia Pan obecnie tego zagrania ?
1. Żaden ze mnie pan. :) 2. Czekam na FOMC. Poza tym na razie rynek rośnie i nie widzę formacji odwrócenia. Wybicie 2394 mnie zainteresuje.
Właśnie dlatego. ;) Zobaczymy czy nie będzie podwójnego szczytu. Jak nie to po prostu trzeba będzie kupić. Moja poprzednia analiza mogła być po prostu błędna.
Michał Soczewka

USD/JPY: potencjalna korekta pędząca 1-do-1, Leonardo pattern, wewnętrzna harmonia podfal, wewnętrzny układ 1-do-1.

pokaż wcześniejsze komentarze
wydaje mi się, że trochę za wcześnie na ponawianie
tak bym chciał, ale patrząc na wcześniejszą falę spadkową można wyznaczyć projekcję przebijająca oba szczyty
;)
Michał Soczewka

​​​​​

Michał Soczewka
Klasyka na EUR/USD

Sądzę, że komentarza słownego do zgrupowania ϕ + φ + φ nie potrzeba.

Interesujący przedział cenowy to 1.111–1.113

Standardowo zwrócę uwagę, że EUR/USD jest w trendzie wzrostowym, a więc sprzedaż z nadzieją na impuls spadkowy jest przykładem łapania szczytu i myślenia życzeniowego. Można...

Czytaj więcej...
Michał Soczewka
Platyna – scenariusz, wynik i analiza

Ostatnio pisałem o możliwej reakcji wzrostowej na platynie:

Zakładany wstępny zasięg zrealizowany:

Wynik pozytywny, aczkolwiek lekko pesymistyczny:

Dla osób nie znających platformy CMC Markets: niebieska strzałka oznacza otwartą pozycję długą. Pozycji zamkniętych ani zleceń ...

Czytaj więcej...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)