rafal.lysik
Fx
12

Rafał £¥$ik

Niezależny analityk
Uczeń Fibonacci Team School od 2 lat. Praktyk geometrii rynku i ukł. harmonicznych. Zgłębiał rynki w materiałach J.Murphego, R.Minera, Ł. Fijołka, P.Danielewicza, L.Williamsa. Zwolennik teorii: gram na to, co rozumiem.
Doświadczenie: 2 lata
Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Hello trejderzy.Dziś giełdy zamknięte, więc off-top. Pewnie niewielu z was trejdowało łącznie 10 tys. godzin, ale może chcecie się dowiedzieć jakie prawdy można odkryć handlując taką ilość czasu? Można zaoszczędzić kupę czasu i pieniędzy. https://www.youtube.com/watch?v=xzOZn93wfxc (można włączyć polskie napisy)

Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Moim zdaniem euro będzie kontynunować zniżkę. Przemawia za tym układ pokazu siły na eurusd i eurgbp. Są trzy miejsca dobre technicznie: strefa 1.1850, strefa 1.1760, strefa 1.1725. Obrazki mówią wszystko. Pozdrawiam

Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Witajcie.Nie handlowałem dużo w grudniu.Miałem naprawdę trudny okres zawodowy i prawie zero życia prywatnego.Ale celu dopiąłem-dziś właśnie zakończyłem rok zawodowy 2017 i 90% celów udało się osiągnąć.Takie życie informatyka-lidera projektu :( Ale kilka pozycji otworzyłem i podzieliłbym się tu nimi bez względu na wynik. To nie żaden wstyd pokazać stratną pozycję. Przeszedłem kilka kursów inwestowania, w tym FiboTeam i doszlifowuję jeszcze swoją strategię.Każdy mnie uczył daytradingu, a to nie moje podejście.Choćby ze względu na pracę zawodową.Preferuję wyższe interwały oraz dostosowuję jeszcze swoje podejście do tradingu. Może i czucie rynku mam, znam nieźle jego mechanikę. Na testerze strategii często wychodzi że mam dobre wyniki, ale w rzeczywistości bywa różnie. Choćby ze względu na ograniczone czas na wykonywanie analiz, śledzenie rynku i mijanie okazji inwestycyjnych. Na koniec dodam że jak otworzę pozycję to mam strach przed spojrzeniem na wykres jak ona pracuje, bo co jak się pomyliłem i cena idzie przeciwko mnie? Tu mam problemy natury psychologicznej i potrzebowałbym pomocy kogoś w tym zakresie.Odkryłem że nieźle u mnie sprawdza się metoda "fire & forget".Mniejsze obciążenie psychiki, jestem bardziej spokojny bo podświadomie wiem, że mam przewagę statystyczną.Poza tym nie chcę spędzać godzinami przed monitorem na oczekiwaniu i analizach.
Pozycja 1 GBPUSD buy) Wejście z interwału godzinnego, pracowała ona 8 dni! Przesłanki:uklepywanie dna i przygotowanie grubasa do zfoolowania drobnicy i rozpoczęcia rajdu.Na początku nie miałem SL tylko mentalny oznaczony czerwoną linią, a na drugi dzień po otwarciu pozycji już wiedziałem że nie będę mieć czasu jej pilnować to ustawiłem fizyczny sl.
Pozycja 2 AUDUSD buy ) Wejście z h4 na wybicie największej korekty i jej retest na niższym interwale od drugiej strony. Filozofia trend is your friend, wykorzystałem również definicję trendu wg. Teorii Dowa.Mój target nie został osiągnięty ale zamykam zaraz tą pozycję bo: -nie było większej korekty na której mógłbym dołożyć, -jest koniec roku i chcę wejść w Nowy rok z czystym bilansem.
Pozycja 3 ropa WTI buy) Wejście po oddechu ceny i wybiciu HH, zakładałem że zbierają siły i robią reakumulację. Zrobiłem ponadto analizę fundamentów i wynikało z niej,że na koniec roku paliwa zwykle drożeją. Pozycja trzymana od 22 listopada do dzisiaj, bo właśnie ją zamykam. Wcześniej przed ustalonym targetem, niestety ropa nie drożała dynamicznie jak myślałem oraz te same 2 powody zamknięcia jak z pozycji nr 2.Bałem się trochę swapów i rolowania, bo słyszałem że koszty transakcji są duże (koszty wyszły 15% zarobku!) a na rolowaniu niejeden się przejechał i został z zerem na koncie.

Piszę to niejako w ramach oczyszczenia.Jest mi teraz lepiej.Powiem Wam szczerze że wszędzie brokerzy uczą inwestowania na walutach a po 6 latach szkoleń widzę że tam jest mordownia, wieczna konsolidacja i jest to instrument mało trendowy.Chyba że spędza się długie godziny dziennie nad wykresem.Na walutach najłatwiej stracić kapitał i omijajcie to jak możecie szerokim łukiem.Nie zdradzam wszystkich tajnik swojego podejścia, bo jak chyba każdego dużo potu,czasu i pieniędzy mnie to kosztowało.Jak kogoś to interesuje to niech pyta.Dzięki składam moim nauczycielom. Muszę się jeszcze wiele nauczyć. Pozdrawiam

Lukasz Fijolek FiboTeamSchool.pl
Bardzo ładna pozycja Rafał na GBPUSD, gratki! :)
Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Moja analiza Ger30. 1) Formacja harmoniczna w formacji harmonicznej. 2) opcjonalnie FT Pattern z równością nóg. To raczej nie dziś do zagrania. Pozdrawiam

Marek1976 FX/GPW
bardzo dobrze sie czyta Twoje wpisy Rafał, czy w ciągu dnia też tradujesz czy raczej nastawiasz się na dluzsze zasięgi?
Rafał £¥$ik Niezależny analityk
Cześć Marek,dzięki za miłe słowa.Staram się aby moje setupy były logiczne, ale jednocześnie proste.Raczej nastawiam się na dluższe zasięgi lub nadrabiam zleceniami oczekującymi.
Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Witam.Moja analiza kabla.Jutro rano może być ciekawa sytuacja i wejście.

Lukasz Fijolek FiboTeamSchool.pl
Mocny setup! Cluster fibo, i jeśli będzie duża dynamika na fali CD - będę szukał agresywnego wejścia, technicznie wygląda to bardzo dobrze :)
Rafał £¥$ik Niezależny analityk
Tu może być harmonia ceny i czasu, może czas dołek-dołek będzie wynosił 0.618 czasu poprzedniego.
Rafał £¥$ik Niezależny analityk
Proszę zwróćcie uwagę na sposób narysowania potenc. formacji harm. Ja w przeciwieństwie do Łukasza rysuję wierzchołki trójkątów dokładnie na wsp. fibo (punkt B i D) bo dzięki temu widzę o ile naruszyli setup i czy jest on idealny.A Łukasz dlaczego kreślisz formacje w swój sposób, jakie to ma zalety?
Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Fajna inicjatywa @EFIX_Dom_Maklerski z grą inwestycyjną. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami w tym poście, jako że mój komentarz pod waszym wpisem został skasowany. Zrobiłem ledwo 8%, ale i tak się cieszyłem z wyniku bo w miarę czułem rynek.To co mnie przeraziło to porównanie z innymi graczami, gdzie 73% graczy osiągnęło wynik gorszy od mojego. Konkluzja: dawcy kapitału na giełdzie muszą być.

Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Znacie tą zasadę? Dla ułatwienia, coś jak. z.Pareto ;-)

pokaż wcześniejsze komentarze
Rafał £¥$ik Niezależny analityk
Łukasz, objaśnisz pozostałym?
Lukasz Fijolek FiboTeamSchool.pl
90% początkujących traderów traci 90% swojego kapitału w ciągu pierwszych 90 dni - smutne ale prawdziwe...
Rafał £¥$ik Niezależny analityk
Ma to konsekwencje takie, że brokerzy typu Market Maker muszą wciąż szukać nowych dawców kapitału (klientów), bo średni czas życia konta klienta to 3-6 miesięcy.
Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Na giełdzie szukamy przewagi statystycznej, inaczej posługiwanie się systemem jest pozbawione sensu.Przebadałem 1317 ostatnich dni na indeksie SP500 i zaobserwowałem, że w pewne dni jest większe prawdopodobieństwo na wzrosty niż w pozostałe.

Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Jeden z setupów typu bankomat.Była trójfalowa korekta i markowanie, trend jest określony. Pamiętajcie że domknięcia luki wzrostowej nie było, stop obowiązkowe pod luką.

Myślisz o longu poniżej 12700?
Ewelina Gram na daxie
O hej Rafał! Pamiętam Cię z webinarów FTOKA, fajnie, że są tu ludzie ze starej gwardii :)
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live