88
Michał Król
FiboTeamSchool
Fx IG Tw

Jak wyceniane jest złoto i indeksy giełdowe? Dolar czy euro - co obecnie warto kupić?

DAX

Obecny tydzień przynosi wyraźne odreagowanie na indeksach giełdowych. Poniedziałkowe otwarcie na niemieckim indeksie DAX wyznaczyło minimum w okolicach 11 600 punktów. W kolejnych godzinach pojawiły się silne wzrosty, aby w kolejnym dniu osiągnąć pułap strefy oporu 12 420 punktów. Mamy tam wyraźne potwierdzenie w postaci biegunowości oraz mierzenia Fibonacciego 61,8%.

GOLD

Czerwcowa skala wahań na rynku złota osiągnęła około 80 dolarów. Odnosimy się tutaj do minimum z początku czerwca ~ 1670 USD za uncję oraz maksimum z drugiej tygodnia po cenie 1754 USD za uncję. W dniu dzisiejszym rynek zaczyna testować lokalnego ograniczenie szczytowe. Wcześniej strefa wsparcia została potwierdzona przez kupujących na poziomie 1722 dolary za uncję.

EURUSD

Wyraźny wsparciem na głównej parze walutowej jest poziom cenowy 1,1215. Reakcje notowań potwierdzone są na oscylatorze Stochastic, który na dołkach przyjmował wyraźne minima. Po godzinie 9 widzimy mało sugestywne formacje świecowe, które charakteryzują się dolnym jak i górnym cieniem. Po opadających dołkach prowadzimy linię trendu spadkowego.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)