88
Michał Król
FiboTeamSchool
Fx IG Tw

Zielony tydzień na indeksach giełdowych - Czy sentyment na DAX i SP500 się utrzyma?

Optymizm na indeksach

Wtorkowe otwarcie jest kontynuacją pozytywnego nastawienia w obecnym tygodniu. Pułap z poniedziałkowego otwarcia to okolice 11 600 punktów. Na zamknięcie sesji pojawiły się poziomy blisko 12 100 punktów, a więc mamy tu wzrost o ponad 4%. W dniu dzisiejszym widzimy kontynuację, która jest jednak gaszona po otwarciu rynku kasowego. W ramach lokalnego wierzchołka prowadzimy poglądową linię trendu spadkowego. Targetem jest jednak strefa ZZB na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy 12 420 punktów.

Odreagowanie na DE30


DAX H1

źródło: xStation

Szybsza reakcja

Jeszcze lepiej radzą sobie indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych. W przypadku S&P500 rynek osiągnął już pułap mierzenie 61,8% z ostatniej fali spadkowej. Wtorkowy poranek wyznaczył wierzchołek, który odnosi się do strefy biegunowości. Obecnie widzimy lokalną korektę spadkową, jednak zakładamy możliwy retest wspomnianego oporu.

Szybsze wzrosty na S&P

SP500 H1

źródło: xStationSerwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)