12
Marcin
Drobny inwestor indywidualny
Fx IG
Markowanie ceny na EURUSD, otwieram pierwsze krótkie pozycje. Czy na takiej świecy obserwujecie wolumen na m15,m30 , h1 czy na wszystkich TF'ach równolegle?

Pytanie kieruję przede wszystkim do @mie358Rafał £¥$ik Niezależny analityk
samo markowanie jest zbyt ryzykowne. Mogą Cię na tym wywieźć ;) Ja szukam dodatkowego potwierdzenia price action.
Lukasz Fijolek FiboTeamSchool.pl
@Marcin_Fx @rafal.lysik pamiętajcie o clustrze fibo składającym się z dwóch zewnetrznych mierzeń 127,2% + 161,8% (różowa zapora podażowa) - https://charts.mql5.com/12/174/eurusd-h4-hft-brokers-dom.png Dodatkowo wypada tam punkt "D" formacji harmonicznej Motyla.
mie358 Geometria Rynku, SmartInwestor
Wolumen obserwuję na rożnych interwałach - od miesięcznego po minutowy. Ktoś kiedyś ładnie napisał - Królem jest kontekst (tło). Ty musisz sobie odpowiedzieć co dla Ciebie jest tym tłem najważniejszym. Wykres miesięczny, godzinowy, czy 5 lub 15 minutowy, To wszystko zależy od tego jakim jesteś graczem i czy chcesz grać o figury czy o pipsy, pipsy 5 czy 35...Tło na wykresie dziennym możesz mieć spadkowe, a na godzinowym wzrostowe, zupełnie jak trend i Ty musisz sobie odpowiedzieć czy będziesz szukał tylko zagrania w zgodzie z trendem na dniach czy Ciebie interesuje na rynku najbliższa godzina. Wracając do przywołanego wykresu i interwału 1h - to trend według teorii Dowa mamy wzrostowy. Które bary przykuwają największą uwagę jeśli chodzi o wolumen na tym wykresie - 1,2 i 3. Jak tu wrzucić wykres ? To może link
mie358 Geometria Rynku, SmartInwestor
Ewelina Gram na daxie
@mie358 masz strzałkę w komentarzu po prawej. Link też działa, dzięki
mie358 Geometria Rynku, SmartInwestor
Teraz warto sobie zadać pytanie, co się wydarzyło na przywołanych barach. 1 – wywołanie paniki po przerwaniu wsparć, bardzo duży spread bara (duża zmiana ceny – wywołanie paniki) i bardzo wysoki wolumen 2 – Spread bara, to 1/3 poprzedniego, a wolumen to ponad 2/3 – pojawił się popyt stopujący obecny spadek. Jak to opisuje SmartInwestor – na wykresie poniżej. Widać tu dalej klasyczną akumulację z testowaniem i Effortem 3 – kolejny bardzo duży wolumen – co to może być? czy to już dystrybucja? – popatrzmy na wykres, z czym może się wiązać ten duży wolumen? W tle mieliśmy trend spadkowy, gracze niepotrafiący czytać wolumenu pozycjonowali się po stronie krótkiej, posiłkując się trendem spadkowym i oczekiwaniem rozegrania korekty. Duży wolumen na barze 3 może być wynikiem ich stop-lossów, po drugie zbyt wcześnie potencjalna dystrybucja. Potwierdzenie to wybicie bara 3. Czy to co zostało kupione z punktu widzenia wykresu godzinowego już zostało sprzedane ? Patrząc na wykres 1 - minutowy, to widzimy dystrybucję. Zapowiada to jakiś spadek. Niewątpliwie trudnością jest powiązanie tego z wykresem godzinowym. Patrzenie na różne interwały pomaga w określeniu potencjalnej skali dystrybucji i akumulacji.
Marcin Drobny inwestor indywidualny
@mie358 widziałeś to czyszczenie stopów na danych? Zarówno na edku, kablu, złocie i ropie... Rozgrywasz takie setupy zleceniem oczekującym sell limit? Jak to wyglądało volumenowo u Ciebie np. na edku?
mie358 Geometria Rynku, SmartInwestor
Wykresy
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)