4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Fundusze postawiły na funta - zaangażowanie największe od grudnia

Spadek obaw o twardy Brexit oraz wydłużenie w czasie całego procesu wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sprawiły, że spekulacyjnie nastawione do rynku fundusze lewarowane zwiększyły swój udział w pozycjach długich na kontraktach terminowych na funta brytyjskiego.

Wraz ze zwiększaniem zaangażowania w kontrakty, które pozwalają zyskać na umocnieniu GBP oraz globalnym spadkiem wartości dolara m.in. ze względu na informacje o tym, że Stany Zjednoczone złagodziły niektóre z żądań zawarcia umowy handlowej z Chinami, doprowadziło do zwyżki w kursie GBPUSD w stronę 1,3100 - kluczowego poziomu z punktu widzenia wykresu.

Wykres GBPUSD. Źródło: platforma Conotoxia.

Fundusze zwiększyły pozycje długie netto w futures na funta brytyjskiego do 13 977 kontraktów na dzień 9 kwietnia, jest to najwyższe zaangażowanie w kontrakty mogące zyskiwać na aprecjacji funta od grudnia, wynika z danych CFTC zawartych w raporcie COT. Jak na razie jednak kupujący funta mają problem z pokonaniem wspomnianego poziomu 1,3100, gdzie oprócz zarysowanej po ostatnich szczytach linii mają wypadać ceny wygaśnięcia istotnych opcji z zapadalnością w tym tygodniu.

W porównaniu do poprzedniego czy nawet poprzednich tygodni, zmienność oczekiwana z rynku opcji dla GBPUSD jest już zdecydowanie niższa. Tydzień temu zmienność dla opcji tygodniowych wynosiła około 14 proc., obecnie jest to ledwo ponad 5,5 proc. Dla opcji miesięcznych było to powyżej 11 proc., teraz niecałe 7 proc.

Implikowana zmienność dla GBPUSD. Źródło: investing.com, opracowanie własne.

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live