4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Najciekawsza może być środa

Zmienność na głównych parach walutowych pozostaje wciąż relatywnie niska i to pod kątem miary zmienności zrealizowanej, jak i zmienności implikowanej. Nawet piątkowe dane z rynku pracy pozostawiają wiele do życzenia. Ruch na parze EURUSD o niecałe 40 pipsów mówi sam za siebie.

Niemniej jednak z punktu widzenia ciekawych wydarzeń na ten tydzień najbardziej interesująco prezentuje się środa i zestaw danych właśnie w tym dniu. To właśnie wtedy rozpocznie się nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej poświęcony po raz kolejny tematowi Brexitu. O szczycie tym pod koniec marca poinformował Donald Tusk po kolejnej porażce premier May w parlamencie - “w związku z odrzuceniem przez Izbę Gmin umowy o wycofaniu postanowiłem zwołać posiedzenie Rady Europejskiej w dniu 10 kwietnia” napisał wtedy na twitterze przewodniczący Rady Europejskiej. Premier May ma poprosić o krótki termin przedłużenia Brexitu, a z kolei UE chce przedłużenia o 12 miesięcy.

W środę zobaczymy bardzo ważne dane z norweskiej gospodarki, czyli dane o inflacji. Ostatnie publikacje pokazywały na dość szybki wzrost cen, który może być argumentem dla podwyżek stóp procentowych w Norwegii. Jeśli dane te nie rozczarują, to kolejna podwyżka może być przed nami, co również mogłoby pozytywnie wpływać na NOK. Rozczarowanie inflacją i niższa wartość może być z kolei dla rynku bardzo dużym negatywnym zaskoczeniem. Zmienność na NOK może być podwyższona.

W połowie tygodnia zobaczymy również dane z Wielkiej Brytanii odnośnie PKB oraz produkcji przemysłowej, ale te mogą być i tak przyćmione przez szczyt UE. Z kolei o godzinie 13:45 pojawi się decyzja Europejskiego Banku Centralnego, a o 14:30 konferencja prasowa szefa EBC. Będzie to o tyle ciekawe, że na ostatnim posiedzeniu Bank zrobił wszystko co mógł w postaci odłożenia w czasie podwyżek stóp procentowych czy uruchomienia nowej rundy tanich pożyczek. Zobaczymy, czy EBC ma coś jeszcze do zaoferowania, gdyby sytuacja ekonomiczna jednak zaczęła się pogarszać.

Z USA tymczasem zostaną opublikowane dane o inflacji, która wciąż pozostaje pod kontrolą bez większej presji na szybki wzrost cen i z oczekiwaniami inflacyjnymi w rejonie celu FED. Wisienką na torcie w środę będzie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.

Zatem jeśli w tym tygodniu ma pojawić się ciekawszy dzień z możliwą większą zmiennością, to może być to właśnie środa.

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live