4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Zmienność na funcie pozostanie wysoka

Dwa z trzech kluczowych głosowań w brytyjskim parlamencie już za nami. Czekamy obecnie na trzecie głosowanie dotyczące wydłużenia w czasie Brexitu przynajmniej do czerwca. Z kolei Unia Europejska jest otwarta na negocjacje i przedłużenie okresu wyjścia UK do maja. Taki wynik głosowania jest obecnie zakładany przez rynek i mało kto zakłada, że politycy brytyjscy byliby tak nieodpowiedzialni, aby zagłosować trzy razy na NIE.

W rezultacie ostatnich głosowań, które miały kluczowy wpływ na wahania funta brytyjskiego, zmienność zrealizowana wzrosła do blisko najwyższego poziomu od czterech miesięcy. Z kolei implikowana zmienność dla opcji overnight dla GBPUSD wyniosła przed południem blisko 20 proc., co przekłada się na oczekiwany zakres wahań ze strony inwestorów opcyjnych na poziomie około 150 pipsów.

Z punktu widzenia sentymentu, po wczorajszym silnym wzroście kursu GBPUSD do najwyższego poziomu od połowy czerwca 2018 roku, inwestorzy opcyjni zredukowali swoje niedźwiedzie nastawienie. Przewaga opcji PUT, czyli takich, po których zakupie można zyskiwać wraz z kursem funta, zmalała z 43 pkt. bazowych do 10 pkt. bazowych nad opcjami CALL, czyli takich, po których zakupie można zyskać wraz ze wzrostem kursu funta.

Dziś o godzinie 10:00 czasu Nowego Jorku wygasają opcje o nominale 289 mln funtów na poziomie 1,3250 - podaje agencja Bloomberg.

Po dzisiejszym głosowaniu w grę wchodzi jeszcze jedno, ostatniej szansy na Brexit w terminie, gdzie po raz kolejny premier May miałaby w przyszłym tygodniu przedstawić kolejny plan wyjścia ze Wspólnoty. Byłoby to już trzecie głosowanie, ale kto wie, może do trzech razy sztuka?

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live