4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Chińskie dane uderzają w AUD

Kurs pary AUDUSD cofnął się po raz pierwszy od czterech dni po publikacji danych z gospodarki Państwa Środka. Notowania AUD tracą dziś o poranku najwięcej z głównych walut wyrażonych w dolarze amerykańskim.

Opublikowane dane z chińskiej gospodarki, w tym produkcja przemysłowa i stopa bezrobocia, wskazują na pogłębienie spowolnienia gospodarczego. Według pierwszej z tych publikacji produkcja wzrosła o 5,3 proc., co oznacza najniższą dynamikę od 2009 roku. Z kolei stopa bezrobocia wzrosła do 5,3 proc. z 4,9 proc. wcześniej.

W reakcji na publikację notowania AUDUSD wróciły do wczorajszego minimum przy poziomie 0,7058. Z punktu widzenia analizy technicznej obecne cofnięcie pojawiło się po wyrysowaniu pełnej struktury pięciofalowego wzrostu znanego z teorii Fal Elliotta.

Kurs AUDUSD. Źródło: platforma Conotoxia

W konsekwencji i zgodnie z dalszymi założeniami teorii Elliotta można oczekiwać następnie trójfalowej korekty, z czego pierwsza fala właśnie się pojawiła. Jeśli zatem w najbliższej przyszłości zobaczymy dalsze etapy tworzenia pełnej struktury korekcyjnej, to po jej zakończeniu może pojawić się kolejny impuls. Wtedy potencjalnym oporem mogłaby być linia poprowadzona po szczytach lub okolice 0,7200. Kluczowe wsparcie to rejon 0,7000.

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live