4
Daniel Kostecki
Conotoxia.com
Fx IG Tw

Goldman Sachs dalej stawia na funta

Popularny w kręgu inwestorów amerykański bank Goldman Sachs podtrzymuje swoje zdanie odnośnie funta brytyjskiego. Wcześniej, pod koniec lutego, bank wydał notkę, w której stwierdził, że kurs pary EURGBP może spaść do poziomu 0,85, jeśli szanse na twardy Brexit zmniejszą się. Wtedy też GS dawał jedynie 15 proc. na wyjście UK z UE bez umowy, a kurs EURGBP już wczoraj osiągnął pierwszy zakładany poziom 85 eurocentów za funta.

Co dalej? Jaki jest następny ważny poziom zdaniem Goldman Sachs?

Według banku, jeśli Brexit zostanie oddalony w czasie, to kurs funta względem euro może sięgnąć poziomów, które ostatnio były widziane aż trzy lata temu. Dokładnej kurs EURGBP miałby cofnąć się do poziomów, które były obserwowane w dniu referendum w sprawie Brexitu, czyli 0,8000.

Wydłużenie procesu Brexitu będzie dobrą wiadomością dla funta, ponieważ otwiera drzwi do bliższych stosunków z Unią Europejską - podaje Goldman Sachs. Niemniej jednak zwraca uwagę również na ryzyka związane z ewentualnymi wyborami czy wyjściem z UE bez porozumienia, co mogłoby prowadzić kurs EURGBP do parytetu - dodaje GS.

Kurs EURGBP dziś po południu znalazł się na poziomem 0,8500 w oczekiwaniu na kolejne głosowanie w brytyjskim parlamencie.

Notowania EURGBP na przestrzeni trzech lat. Źródło: platforma Conotoxia.

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

68% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live