Slawomir_Debowski
32

Slawomir_Debowski

Mam ponad 20 lat doświadczenia na rynkach finansowych. Wykorzystuję głównie AT, bardzo cenię teorię fal Elliotta.
Doświadczenie: 5 lat i więcej
Slawomir_Debowski

Silne długoterminowe wsparcie jest w rejonie 63.4-64.6 USD. Zostało ono nieznacznie przekroczone. Po kilkugodzinnej konsolidacji doszło do wybicia w dół. Powrót powyżej dolnego ograniczenia konsolidacji (63.30 USD) generuje krótkoterminowy sygnał kupna. Kolejny to wybicie powyżej górnego ograniczenia konsolidacji (63.7-63.8 USD). Potwierdzeniem będzie przełamanie połowy korpusu czarnej świecy (64.05 USD). To może być początek większego wielosesyjnego odbicia. Można będzie liczyć na zniesienie fali spadkowej o 38-50%.

Slawomir_Debowski

Próba trwałego przełamania silnego oporu w rejonie 1.1430 USD nie udała się. Obecnie powinniśmy się znajdować w lokalnej korekcie, która może znieść 38-50% Fibo.
W dalszej perspektywie (np. poniedziałek-wtorek) oczekuję przełamania bariery w rejonie 1.1430 USD. Mamy wtedy otwartą drogę na 1.16 USD i na 1.18 USD.

Slawomir_Debowski

Z dzisiejszego szczytu doszło do realizacji zysków. Może to być fala B. Jeśli kontrakty utrzymają się powyżej poziomu 2710 pkt., to możliwy jest kolejny ruch w górę w ramach fali C. Próba trwałego przełamania oporu w rejonie 2795 pkt. może się nie udać, potem możliwe są spadki. Sygnał do większej przeceny pojawi się po trwałym przebiciu szczytu fali A. Potem musi to być potwierdzone przebiciem wsparcia w rejonie 2710 pkt.

Ja bym obstawiała kluczowy opór w rejonie 2825/2820pkt (docelowo na poniedziałek - 5 listopada)
Slawomir_Debowski

Po nieudanej próbie przełamania dna z połowy sierpnia rozpoczęła się kilkutygodniowa fala wzrostów, której celem może być silna bariera w rejonie 1.18 USD.
Pierwszym celem jest silny opór w rejonie 1.1430 USD. Został on nieznacznie przekroczony. Tu może dojść do lokalnej korekty (38-50% Fibo). O godzinie 13:30 pojawią się ważne dane z rynku pracy w USA. Potem mamy jeszcze dane o godzinie 15-tej.
W dalszej perspektywie oczekuję przełamania tej bariery. Mamy wtedy otwartą drogę na 1.16 USD i na 1.18 USD.

Ja bym obstawiała dołek w rejonie 1.1360 i potem mocne wybicie w górę.
Slawomir_Debowski

Silne długoterminowe wsparcie jest w rejonie 63.4-64.6 USD. W mojej ocenie powinno ono zostać obronio-ne. Na razie brak sygnałów kupna. Pierwszy mógłby się pojawić po przebiciu oporu w rejonie 64.05 USD. Potem czeka nas duże nawet kilkutygodniowe odbicie. Można liczyć na zniesienie fali spadkowej o 38-50%.

Popieram.
Lukasz Fijolek FiboTeamSchool.pl
@Justyna80 rozpisz proszę Twój scenariusz falowo - korekcyjny
Zamieściłam powyżej. Pozdrawiam.
Slawomir_Debowski

Po nieudanej próbie przełamania dna z połowy sierpnia rozpoczęła się kilkutygodniowa fala wzrostów, której celem jest silna bariera w rejonie 1.18 USD. Pierwszym celem jest silny opór w rejonie 1.1430 USD. Tu może dojść do lokalnej korekty (38-50% Fibo). O godzinie 13:30 pojawia się ważne dane z rynku pracy w USA.
W dalszej perspektywie oczekuję przełamania tej bariery. Mamy wtedy otwartą drogę na 1.16 USD i na 1.18 USD.

Slawomir_Debowski

Długi termin:
Z poziomu 2603 pkt. doszło do silnego odbicia. Przebity został opór w rejonie 2710 pkt. W krótkim terminie możliwe jest dojście do silnego oporu w postaci średniej 200-sesyjnej. Potem oczekuję na realizację zysków. Jeśli kontrakty utrzymają się powyżej poziomu 2710 pkt., to możliwy jest kolejny ruch w górę (w przeciwnym wypadku możliwe są spadki). Wtedy z dna na poziomie 2603 pkt. może się pojawić 3-falowa struktura tworząca falę B. Po jej zakończeniu w dłuższym terminie możliwy jest powrót na dołek z lutego (2530 pkt.). Po nieudanej próbie trwałego przełamania tego wsparcia możliwa jest kilkumiesięczna fala wzrostów do nowego długoterminowego szczytu.
Krótki termin:
W krótkim terminie możliwe są niewielkie wzrosty. Opór jest w rejonie 2770-2780 pkt. Potem możliwa jest realizacja zysków. Jeśli kontrakty utrzymają się powyżej poziomu 2710 pkt., to możliwy jest kolejny ruch w górę (w przeciwnym wypadku możliwe są spadki, czerwona linia). Wtedy z dna na poziomie 2603 pkt. może się pojawić 3-falowa struktura tworząca falę B. Próba trwałego przełamania oporu w rejonie 2795 pkt. może się nie udać, potem możliwe są spadki.

Slawomir_Debowski

Wygląda na to, że po nieudanej próbie przełamania dna z połowy sierpnia rozpoczęła się kilkutygodniowa fala wzrostów, której celem jest silna bariera w rejonie 1.18 USD. Pierwszym celem jest silny opór w rejonie 1.1430 USD. Tu może dojść do lokalnej korekty (38-50% Fibo). W dalszej perspektywie oczekuję przełamania tej bariery. Mamy wtedy otwartą drogę na 1.16 USD i na 1.18 USD.

Bestwosiu Osoba prywatna
Slawku jak Ropa?
Slawomir_Debowski

Próba trwałego przełamania oporu w rejonie 2720 pkt. nie udała się. Scenariusz preferowany (60%) zakłada, że dojdzie do większych spadków. Do tego konieczne jest przełamanie wsparcia w okolicy 2680 pkt. Wtedy możliwy jest powrót na ostatnie dołki i niżej.
Scenariusz optymistyczny (40%) zakłada, że w trakcie realizacji zysków kontrakty utrzymają się powyżej wsparcia w okolicy 2680 pkt. Potem może dojść do przełamania oporu w rejonie 2720 pkt. Tym samy doszłoby do wybicia z kilkusesyjnej fazy konsolidacji o szerokości 80 pkt.

Według mnie do 2 dni powinien nastąpić skok w rejon 2825. Powyżej zamieszczam mój rysunek.
Slawomir_Debowski

Wsparcie w rejonie 66.05-66.20 USD zostało przełamane. Nastąpiło wybicie w dół z blisko tygodniowej fazy konsolidacji. Silne długoterminowe wsparcie jest w rejonie 63.4-64.6 USD. W mojej ocenie powinno ono zostać obronione. Potem czeka nas duże nawet kilkutygodniowe odbicie. Można liczyć na zniesienie fali spadkowej o 38-50%.

Witam, też jestem tego zdania że będzie duże odbicie. Pozdrawiam Justyna.
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live