W zeszłym tygodniu baczną obserwację wziąłem parę walutową AUDUSD, która pokonywała kluczowe poziomy techniczne w zeszłym tygodniu. Podsumowując ostatnie tygodnie można powiedzieć, że para zaliczyła głęboką korektę wzrostów, które przeważały od początku roku, a przez ostatni tydzień technika Ichimoku sygnalizowała, że wspomniana korekta może przerodzić się w stałą spadkową tendencję. Pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymaliśmy na interwale H4 kolejne spadkowe sygnały. Zobaczmy jak sytuacja wygląda teraz. Jako, że od ostatniej analizy na wykresie tygodniowym nie zmieniło się zbyt wiele spójrzmy od razu na interwał dzienny.
Po ostatnich spadkach średnia Tenkan sen jest nachylona bardzo spadkowo, co informuje, jak bardzo dynamiczne były spadki oglądane w ostatnich tygodniach. Linia Kijun sen nadal jest w chmurze wzrostowej, ponadto odległość między tymi linia znacznie się powiększyła. Taki obraz Ichimoku informuje, że tendencja w dłuższym terminie powinna być spadkowa, ale istnieje możliwość retestu chmury, lub ruchu bocznego, który sprawi, że linia Kijun sen „dogoni” cenę oraz Tenkan sen.
Jeśli chodzi o bieżący tydzień – upływa on pod znakiem pierwszej większej korekty spadków rozpoczętych w kwietniu. Dzisiaj cena przekroczyła linię Tenkan, ale doszło do kontrataku podaży, która sprowadziła cenę znowu w okolice Tenkan sen. Bez wątpienia dzisiejsza sesja jest jedną z ważniejszych jeśli chodzi o rozwój wypadków w perspektywie następnych tygodni. Spójrzmy na niższy interwał.
Na interwale H4 poprzez korektę, o której wspominałem wyżej został zanegowany sygnał czwartkowy sygnał spadkowy. Cena zamknęła się nad linią Kijun i dotarła do granic chmury. Okazało się, że ruch wzrostowy to na tę chwilę jedynie korekta, ponieważ Senkou span A zatrzymało wzrosty. W tym momencie cena balansuje w okolicy obu linii Tenkan i Kijun sen, a średnia Chikou span nadal pokazuje spadkowy sentyment, będąc pod ceną i pozostałymi elementami Ichimoku.
Potencjalne scenariusze? Z uwagi na spadkową tendencję, którą widać na wykresie dziennym, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę zamknięcie się ceny pod liniami Tenkan i Kijun, co w przypadku spadkowej kolejności linii wygeneruje spadkowy sygnał trzech linii. Potencjalny sygnał powinien przynajmniej doprowadzić do spadków w okolicę ostatnich minimów, po przebiciu których spadki mogą przyspieszyć osiągając duże rozmiary.
W przypadku wzrostowego scenariusza, kluczowym poziomem jest pierwsza krawędź chmury, która zatrzymała ostatnią korektę. Po wejściu i zamknięciu się ceny w chmurze, celem dla popytu będzie jej druga krawędź.
Analiza: @michal.lyko z portalu: @FxMag
http://www.fxmag.pl/artykul/dalsze-scenariusze-na-audusd
Poza tym jeżeli komuś mało i chce porozmawiać z Michałem na czacie to zapraszam na jego dzisiejszy webinar poświęcony technice #Ichimoku: http://www.fxmag.pl/artykul/handluj-z-ichimoku-sygnaly-wyjscia-z-chmury-webinar-premium-17-05-18-00
FxMag
Fx
-
Dodaj Komentarz(0)
-
Rekomenduj(0)
- Udostępnij
- Link
- ponad 9 lat temu