15
Bithub
Bithub.pl

Bitcoin dominator | „Przed nami silny opór”

W tym roku, póki co, liczy się tylko Bitcoin. Nawet garstka altcoinów, które osiągnęły dobre wyniki, teraz je traci, gdy BTC miażdży je wszystkie swoim rosnącym udziałem w rynku. Bitcoin dominator? Bardzo podoba mi się takie określenie:).

Bitcoinowa sinusoida

Według analiz opublikowanych na Tradingview.com dominacja BTC przekroczyła dziś 72,5 procent. Niedawny powrót do pięciocyfrowej wyceny bitcoina utrzymał cyfrowy zasób w kanale o ograniczonym zasięgu. Altcoiny jednak nie podzieliły tego momentum.

dominacja BTC

źródło: tutaj

Ostatni raz dominacja BTC była tak wysoka w lipcu 2017 r., kiedy bitcoin był wyceniany na 2450$ przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 900 milionów $.

Według analityków to tutaj można szukać oporu, ponieważ na wykresie pojawia się szereg niedźwiedzich sygnałów. „Alan masters” ujął je wszystkie na Tradingview w ramach następującej listy:

Mamy niski i malejący wolumen.
Niedźwiedzia dywergencja pojawia się na MACD i RSI.
Przed nami silny opór.
RSI pokazuje wykupienie rynku.
Nasz główny scenariusz jest zaznaczony strzałkami na wykresie. Sytuacja może się łatwo zmienić, jeśli następny opór na 74,84 zostanie złamany przy dobrej sile i wolumenie.

I odwrotnie, niektórzy analitycy prognozują wyraźny trend wzrostowy, przewidując dalsze zyski. Niestety w tych analizach nie ma tu miejsca dla altów.

Inny trader – Josh Rager podziela ten byczy sentyment twierdząc, że takie fundamenty jak uruchomienie Bakkt mogą jeszcze przez jakiś czas utrzymać dominację BTC.

Ostatnim razem, gdy kurs bitcoina prezentował się w postaci pięciu cyfr i wzniósł się na nowy szczyt w 2019 r., altcoiny zostały pociągnięte razem z nim. Tym razem jednak wydaje się, że obraz sytuacji zmienia się diametralnie, ponieważ Bitcoin nadal się konsoliduje.

Co zatem z altami?

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 265 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 15 miliardów dolarów, czyli o 6 procent w ciągu dnia. Jest to właściwie wynik praktycznie samego BTC, ponieważ altcoiny nie osiągnęły podobnych korzyści.

W przeciągu ostatnich 24 godzin Ethereum osiągnęło niewielki wzrost o 3,5 procent, pchając się w kierunku 180 $. XRP wzrósł o niecałe 2 %, a Bitcoin Cash 5 %.

Binance Coin również zarobił 5 procent, aby osiągnąć 23 USD, aczkolwiek znacznie spadł w porównaniu z ostatnimi szczytami. Przez resztę pierwszej dziesiątki altów też nastąpiło kilka procent ruchu, lecz generalnie altcoiny leżą na podłodze.

Co sądzicie na ten temat? Jakie są Wasze spostrzeżenia, analizy odnośnie bieżącej sytuacji na rynku bitcoina i altcoinów? Zachęcam do dyskusji.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live