15
Fx IG Tw
Prowadzący grupę hadgingową Vasko @dunav zaraził mnie tematem. Postanowiłem wykorzystać zabezpieczające zlecenia oczekujące zamiast SL w scalpie na DAX. Na pierwszym wykresie pokazałem dwie żółte strzałki w górę - to zlecenia oczekujące BUY STOP ustawione przed zawarciem transakcji SELL. Kontekst to zygzak 1:1 z dojściem do ważnego ZZB potwierdzonego FIBO i pro wzrostowy młot. Żółta strzałka w dół pokazuje świecę na której kliknąłem SELL. Pod czerwoną strzałeczką oznaczającą moment zawarcia transakcji widać czerwony minus a to znaczy, że zdążyłem zabezpieczyć pozycję na BE. TP ustawiłem tuż nad zniesieniem 61,8 co pokazuje niebieski minus pod świecą. Nie doczekałem jednak TP i zamknąłem pozycję z ręki bo druga świeca nie była dynamiczna a TP ustawiony był w strefie popytu. Na drugim wykresie po pojawieniu się formacji przenikania zająłem dwa właściwe LONG które zabezpieczyłem SELL STOP'ami (żółte strzałki poniżej ZZB, 3 strzałki = 3 zlecenia). Obie pozycje zamknąłem z ręki po pojawieniu się podaży pod oporem. Zauważyłem że TP1 ustawiłem zbyt wysoko nad oporem natomiast TP2 ustawiłem prawidłowo pod RL 11150. Obie pozycje były zabezpieczone na BE. Po zabezpieczeniu pozycji na BE powinienem skasować zabezpieczające SELL STOPY ale nie pamiętam czy natychmiast to zrobiłem. Muszę o tym pamiętać bo nie lubię gdy wpadają przypadkowe pozycje przeciwstawne. W sumie 40 punktów w 8 minut w obu kierunkach. To lubię.

Konto usunięte
Milo mi , Leo , ze potrafisz to i rozumiesz mojej idei ))) !!! Brawo ))
Konto usunięte
Czytam już drugi raz , Leo , to co napisałeś i podoba mi się to ze bardzo prawidłowo zareagowałeś i zrealizowałeś te transakcje ... Fajnie i miło mi że chociaż jedna osoba już się w tym odnalazła ... To prawda , że wymagająca i nie łatwa technika , ale jak się ją uważnie ,prawidłowo z rozsądkiem używa to jak widać ona jest bardzo wdzięczna ,,, a właściciel konta ma satysfakcje i błogość ducha ) ...
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)