Rafal1122
Fx
3

Rafał

Finanse
Jestem inwestorem prywatnym preferuje DayTrading, czasami scalping, rzadziej inwestycje średnio i długo terminowe. Byłem uczestnikiem wielu kursów zarówno tych dla początkujących jak i profesjonalnych. Posiadacz wielu historycznych PrtSc - Ropy
Doświadczenie: 3 lata
Rafał Finanse

Jeśli układy na wykresie są powtarzające i analogiczne do siebie to dzisiaj 03.05.2019 na złocie mamy układ sytuacje z piątku 26 kwietnia 2019 dołączam też prognozę na poniedziałek 06.05.2019. Sam jestem ciekaw czy się sprawdzi mam nadzieje że w weekend nic się nie wydarzy co miało by wpływ na cenę Ja w każdym bądź razie na to dzisiaj na to gram

Rafał Finanse

Zacznę cytatem klasyka że „brak sposobu jest sposobem a jedynym ograniczeniem jest pozbycie się ograniczeń” doskonale pasuje to w strategie i sposób gry. Jeśli chcesz zbudować strategie i porozmawiać o zapraszam na priv mam wiele PrtSc które udostępnie - opisanych i podzielonych wykresów historycznych ropy H4,H1, M15, M5 i M1 nic tak nie uskutecznia umiejętności jak siedzenie nad wykresami i robieniu notatek a rozwiązania są w zasięgu ręki. Popatrz oceń odezwij się zapraszam
https://unsee.cc/68986e0d/

Rafał Finanse

Zapraszam osobę zainteresowaną historycznymi PrtSc Ropy na m15 z podziałem na dni i poszczególne sesje chętnie wymienię się spostrzeżeniami [email protected]
Wybiórczy przykład takich PrtSc

Rafał Finanse

Ropa WTI myślę że ropa po ostatnim silny spadku wcale nie zmieniła trendu ale mamy nadal do czynienia z konsolidacją. Sygnałem na to jest opór jaki daje opór na 48,350. Za powrotem do trendu wzrostowego przemawia rysujący się na M30- RGR czyli ostatnie tchnienie impulsu oraz V na M30 jednak znaczącym elementem do wzrostów może być wzrostowa linia trendu na H4 odbicie od około 48.350. Zobaczymy jak zapasy ropy w USA w Środę ale nie sądzę że wzrosną Znaczne ich zwiększenie spowodowało by dynamiczne przebicie poziomu a dalej są wakacje co sprzyja sprzedaży i produkcji.
Jeśli macie inne zdanie proszę o komentarz.

Rafał Finanse

Złoto. Według moich obserwacji osiągnie poziom 1295 tam napotka na opór i powinno odbić w pozycje krótką, to że osiągnie ten poziom świadczy o tym utrzymujący się trend wzrostowy o słabej dynamice oraz narysowana flaga na srebrze pochodnej złota. Poziom ten może jednak zostać bardzo dynamicznie przekroczony z powodu napiętej sytuacji politycznej pomiędzy Koreą a USA, od tego zależy co dalej się stanie z bezpieczną przystanią złota. Sądzę że na weekend lepiej nie trzymać żadnych pozycji.

pokaż wcześniejsze komentarze
Rafał Finanse
wydaje mi się że korekta może być nawet do 1271 TP na 1273
Ewelina Gram na daxie
Jaką przewagę daję Ci wykresy H-A oprócz tego, że są wyszumione i fajnie pokazują trend?
Rafał Finanse
Trend pokazuje każdy wykres tak samo od słupkowego do HakinAschi myślę że ten wykres jak każdy inny to kwestia przyzwyczajenia i lubienia go albo nie.
Rafał Finanse

Złoto- szukam potwierdzenia spadek złota od 1295?? złoto teraz wzrasta i załapało słabą dynamikę ceny.

Rafał Finanse

ZŁOTO- wypowiadając się we własnym imieniu uważam że cena złota nadal utrzymuje się w trendzie wzrostowym, ale czeka nas korekta ceny wzrostów, jak wspomniałem we wcześniejszych swoich postach korekta miała nastąpić od poziomu 1257 rozpoczęła się od 1258. Wczoraj zarzuciłem brak dynamiki w spadkach i zaleciłem ostrożność oraz obserwowanie ceny. Dla grających na spadki złego scenariusza wzrostów nie było, ja nadal oczekuje korekty wzrostu do poziomu 1234/1230 stanowi to 50% fali wzrostowej. Narysowane boksy są identycznej wielkości złoto jest bardzo symetrycznym i technicznym instrumentem mamy nadzieje że takim pozostanie. Zobaczymy jak się zachowa przy tym poziomie 1234/1230 czy będzie nadal spadek czy powrót do wzrostów dużo tu będzie zależało od ceny dolara z którym złoto jest w ścisłej korelacji jeśli dolar się umocni złoto spadnie i odwrotnie. Takie jest moje zdanie, tak wyglądają moje boksy, oraz oczekuje takiej symetrii ruchów ceny jeśli uważacie podobnie lub odwrotnie wypowiedzcie się.

Ewelina Gram na daxie
Co oznaczają te kolory prostokątów? To jakieś zasięgi cenowe?
schody?;)
Rafał Finanse
to nie są schody wykres się rozszerza i zwęża naprzemiennie dlatego że wykres zawsze rysuje się w prawą stronę.to jakie kolory mają boksy to kwestia przypadku chodzi o to aby były inne
Rafał Finanse

Złoto – musimy zachować ostrożność, w poprzednim poście pisałem że rynek zejdzie do 50% fali pierwszej czyli do 1234/1230 ale zejście nie zachowuje odpowiedniej dynamiki i może odbić w dół do tych wskazanych poziomów lub utrzymać nadal trend wzrostowy.

Rafał Finanse

ZŁOTO jest teraz w trendzie wzrostowym i nic nie wskazuje że miało by się to zmienić jednak czeka nas korekta od 1257 sądzę, że do głębokości nawet 1234/1230 i powrót do long/wzrostów/długiej.

pokaż wcześniejsze komentarze
Ewelina Gram na daxie
Gdzie widzisz sufit dla tych wzrostów?
Rafał Finanse
sufit na H4 podłoge na 50% tej fali na H1/M30
Rafał Finanse
drugi PrtSc
Rafał Finanse

Złoto rozpocznie pozycje długą od 1200 ewentualnie fake od 1190 już tylko wzrosty i długa. Kupno w tych pozycjach pozwoli nam je długo trzymać jako zyskownie i nie bać się korekt.

Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live