EURUSD - czy trzy to już trend ?
Patrząc na wykres w skali D1 sprawa jest prosta - mamy trend wzrostowy i piękne równe korekty. Prawidłowość, którą każdy zauważy. Natomiast w tle w skali H1 tli się potencjalna dystrybucja. Dzisiejsze posiedzenie FOMC może stać się katalizatorem tej akcji. Dokładniejszy opis tej sytuacji zamieszczam na swoim blogu: https://myfxview.pl/?p=167
Bank Handlowy - do obserwacji.
Po spadkach na koniec tygodnia pojawił się wolumen stopujący najwyższy od kwietniowej luki po dywidendzie. Warto spoglądać na ten papier, bo free float to tylko 25% . Takie zebranie może oznaczać, że zabraknie paliwa do dalszych zjazdów. Przebicie 72,00 na walorze może odpalić oRGR i dalej windować cenę.
Taka publiczna prośba do Daniela Kosteckiego, czy mógłby przejrzeć jak kształtują się największe wolumeny opcyjne na 3 tydzień września na majorsy. Mogłoby to dać pewne wskazówki co do zasięgów
Od kilku dni intrygowała mnie mała zmienność na parze eurodolar. Patrząc na wykres w skali dziennej obowiązuje trend wzrostowy z wyraźnie respektowana korektą 1 do 1. Pierwsza faza odbicia była prawidłowa, natomiast później, dokładnie na danych NFP 1 września, wzrost został stłumiony. Od tego czasu para porusza się w ruchu typowym dla korekty. Patrząc na zaangażowanie wolumenu widać, że kilkukrotnie cena została zbita w dół , tak aby powstrzymać dalszy wzrost. Warto dodać, że ujemnie skorelowany z euro jen był wyjątkowo dynamiczny w tym tygodniu .
Wniosek nasuwa się taki, że w przypadku EURUSD mamy do czynienia z nakręcaniem sprężyny. Na oko wygląda bardzo prospadkowo, a Shark FX wskazuje że tylko 35% detalicznych graczy zajmuje pozycje długie. To jest dobra okazje do zrobienia „cornera” czyli złapania shortujących w pułapkę. Moje view jest zatem takie: trzymamy się głównego trendu i mamy dziś szansę na nowy szczyt.
Możliwy powrót do trendu spadkowego na jenie.
W skali D1 mamy korektę 1 do 1. Raczej jest istotna, bo w górnych rejonach ostatniego swingu H1 szykuje się dystrybucja. Wczoraj pojawił się stopujący UHV dla H1, dziś powyżej tej świecy odbyła się dystrybucja M5 czego skutkiem będzie prawdopodobnie spadająca gwiazda w D1. Zakładam , że kolejnym krokiem będziemy retest szczytu w skali H1 i w przypadku pozytywnym (brak popytu) powrócimy do spadków w skali D1.
Ostatnie okazja na szorta :) Na istotnym poziomie 38,2 i na granicy poprzedniego trading range mamy dystrybucję w skali M1. Po 5 falowym overbalance jest szansa na retest dołków, zgodnie z dotychczasowym trendem .
Rozstrzygnięcie kierunku na kablu.
Nie chcę powtarzać moich analiz z wcześniejszych wpisów, dlatego wspomnę tylko o tym co zauważyli już prawie wszyscy: korekta 1 do 1 w skali D1. Dlaczego jest istotna ? Otóż jeżeli zakończono już akumulację, animatorzy rynku powinni zachęcić tzw. ulicę do dalszego kupna waloru. Zatem dają nam szansę wejść na bardzo czytelnym setupie. Potwierdzeniem,że mamy fazę "mark-up" będzie dalszy ruch w górę. To by oznaczało, że można dość bezpiecznie można grać longi w mniejszych skalach czasowych. Przełamanie oczywistych geometrii świadczyć może, że rynek nie jest wystarczająco przygotowany do dalszych wzrostów i trzeba bardziej uważać.
Wczoraj pisałem o grze z trendem. Potencjalny setup na AUDUSD , choć może jeszcze przeskoczyć wyżej , aby zrobić 1 do 1 z większą korektą.
Oto dlaczego należy grać z trendem i stoploss`em.
Zdawało mi się, że czas na większe odbicie... , a wystarczyło grać z trendem na M15. Wynik niby na małym plusie, ale niedosyt pozostał :(
Jen przed danymi
Podsyłam view na jena. Schemat nosi znamiona klasycznej dystrybucji (wypełnione przynajmniej 3 warunki: buying climax, failed rally, break the ice). Teraz mamy podejście pod przebita strefę na mniejszym wolumenie. Ewentualny ruch na południe jest zgodny z długoterminowym trendem H1, D1 i odbiciem od linii oporu.