49
RobertCyrzan
Fibonacci Team School
Fx Tw
Analiza oraz artykuł o ropie, zapraszam do lektury. http://www.fiboteamschool.pl/blog/kiedy-ropa-zacznie-drozec/

Marek1976 FX/GPW
@RobertCyrzan widzisz jeszcze szanse na jedno podbicie pod ostatnie szczyty? Chyba czyszczyciel jest potrzebny, póki co to jedynie mamy sporą podażówkę na d1 i tyle...
RobertCyrzan Fibonacci Team School
fundamentalnie tak, technicznie jeśli zapasy nie zaczną spadać jest trochę do ugrania. Następne zapasy za tydzień ale już we wtorek (API) rozpoczną się pierwsze spekulacje. Z analizy wynika że do czerwca zapasy mogą spaść nawet do 0 przy utrzymaniu obecnego globalnego wzrostu gospodarczego co by było olbrzymim wsparciem dla popytu na ropie.
RobertCyrzan Fibonacci Team School
p.s. odzwierciedlenie sytuacji na ropie widać najlepiej na USDCAD gdzie fundusze hadgingowe umiejętnie osłabiają CAD na wszystkich frontach.:) Ale to się kiedyś zmieni kiedy chłopcy z wallstreet zaczną realizować zyski albo zabraknie argumentów (w fundamentach) do dalszego podbijania ceny.:)
jakiś czas temu oglądałem ciekawy webinar na temat ropy - muszę pogrzebać w necie ale poza fundamentami prowadzący zwrócił uwagę na olbrzymie pozycje na kontraktach na ropę utrzymywane przez globalne banki. Wniosek z tego był taki,że rynek spot niewiele znaczy wobec spekulacyjnych kolosalnych pieniędzy- to one regulują ceny, a fundamenty to tylko przykrywka
RobertCyrzan Fibonacci Team School
Niby tak ale klimat musi być nie ma klimatu nie ma argumentów do obstawiania pozycji, nawet traderzy korporacyjni muszą wytłumaczyć swoje longi lub shorty. Czasy wolnej amerykanki gdzie trader korporacyjny mógł robić co chciał mineły z kryzysem Lehman Brothers. Teraz na każdy trade potrzebny jest aprove kontroli. Wiem coś o tym bo kontrolowałem chłopców w garniturach.:)
Webinar 27 - Łukasz Skiba - Wszyskto co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu na rynku ropy - to webinar z FXParkiet od 8 min i dalej. Ciekawe jest to co napisałeś o hadgingu na USA/CAD. CAD to waluta surowcowa( ropa) zależna od cen ropy, ale faktycznie ceną waluty można też poniekąd regulować cenę ropy. Poza tym niskie ceny ropy to element wojny ekonomicznej przeciwko np.Rosji i możliwość wywierania nacisku na biedne kraje ją wydobywające.Spekulacja, polityka i dopiero fundamenty.
RobertCyrzan Fibonacci Team School
oczywiście nic dodać nic ująć:)
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)