88
Michał Król
FiboTeamSchool
Fx IG Tw

Polska waluta zyskuje na wartości. Okazje inwestycyjne na parach z PLN-em.

Spadek awersji

Druga połowa maja to dynamiczny wzrost wartości polskiej waluty. Z uwagi na spadek awersji do ryzyka, inwestorzy decydują się na powrót do bardziej ryzykownych aktywów. Na tej tendencji bardzo mocno zyskuje PLN, który umacnia się na tle dolara amerykańskiego, euro, czy franka szwajcarskiego. W przypadku wykresu USDPLN rynek bardzo dynamicznie spadł poniżej bariery 4,0000. Obecnie pojawiają się dwie strefy popytowe, które bazują na układach harmonicznych. Są to poziomy cenowe 3,8700 oraz 3,8180.

dolar na wykresie H4


USDPLN H4

źródło: xStation

Silny cluster

Podobną tendencję widzimy oczywiście na wykresie EURPLN. W tym przypadku kurs znajduje się nieco bliżej targetu spadkowego, który oparty jest na silnym clustrze mierzeń Fibonacciego 61,8% + 161,8%. Jest to cenowy poziom oporu 4,3650. Jeżeli spadki będą kontynuowane w podobnym tempie, notowania zaksięgują wspomniany target jeszcze w tym tygodniu.

euro na wykresie H4


EURPLN H4

źródło: xStation

Fałszywe wsparcie?

Ostatnie dni to silna presja na poziom popytowy 4,9200. Brak jednoznacznie reakcji może być tutaj problematyczne, ponieważ przehandlowany poziom nie stanowi już takiej zapory. Jeżeli jednak uda się wygenerować korektę wzrostową, warto zwrócić uwagę na lokalny opór po kursie 5,0300.

funt na wykresie H4


GBPPLN H4

źródło: xStationSerwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live