20
X-TradeBrokers
X-Trade Brokers DM SA
Fx IG Tw

Rośnie szansa na drugie referendum

Komentarz walutowy dra Przemysława Kwietnia CFA - Głównego Ekonomisty XTB


W tym tygodniu nie uciekniemy od tematu Brexitu. Środowe głosowania były jednak już bardziej nieprzewidywalne niż wtorkowe i przyniosły trochę nieoczekiwane rezultaty. W ich konsekwencji rośnie szansa na drugie referendum i pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii.

Środowe głosowanie miały być formalnością. Po tym, jak przepadł wniosek Theresy May o zaakceptowanie jej umowy z Unią, wczoraj parlament miał odrzucić wyjście z Unii bez porozumienia. Tak też zrobił, ale w dodatkowym głosowaniu z inicjatywy posłów odrzucono wyjście z UE bez porozumienia nie tylko 29 marca, ale w jakichkolwiek okolicznościach. To nie jest na rękę rządowi, który chciał mieć możliwość „straszenia” Brukseli ewentualnym chaosem i w ten sposób zwiększania swojej przewagi w negocjacjach.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live