5
Adam Botor
Fibonacci Team
Fx IG

Japonia chce poruszyć temat kryptowalut na najbliższym szczycie G20

Japonia prawdopobonie będzie chciała wykorzystać najbliższy szczyt G20, na omówienie regulacji prawnych dotyczących kryptowalut. Przypominamy, iż 9 lutego urzędnicy z Francji i Niemiec wezwali także grupę G20 do omówienia wspólnych działań w sprawie kryptowalut.
Chodzi tutaj o wciąż pojawiąjące się pogłoski, iż kryptowaluty służą do prania brudnych pieniędzy, w podobnym stylu wypowiada się także Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin.
By temu zapobiec Japonia będzie chciała poruszyć ten temat na szczycie, ale isnieje małe prawdopodobieństwo, aby urzędnicy zajęli się tą sprawą.
Członkowie G20 także uważają, iż zbyt rygorystczne przepisy mogą mieć negatywny wydźwięk wśród społeczeństwa. "Dyskusje będą koncentrować się na krokach przeciw praniu brudnych pieniędzy i ochronie konsumentów, a nie na tym, jak handel kryptowalutą może wpłynąć na system bankowy" powiedział jeden z urzędników.
Spotkanie G20 odbędzie się w Buenos Aires w dniach 19-20 marca.

Znalezione obrazy dla zapytania g20

Źródło: https://www.coindesk.com/japan-call-g20-action-crypto-money-laundering/Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live