36
Miłosz Fryckowski
MentorFinansowy.pl-Doradztwo Szkolenia Inwest
Fx IG Tw
KONTRAKTY TERMINOWE NA WIG20 NA ŚRODĘ, 17.08.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek zanotowały wyjątkowo spokojną, niewiele wnoszącą sesję, która praktycznie w całości toczyła się wokół wsparcia 1851-54. Nadal trzeba brać pod uwagę pogłębienie korekty, ale idzie to dotychczas opornie.

W stosunku do wczorajszego wpisu można wprowadzić pewne drobne uzupełnienia w analizie, z których wynika, że rynek mógłby się osunąć najpierw do strefy 1831-34, a później - w razie dalszej presji Niedźwiedzi - w okolice 1800. Ta pierwsza bariera jest wzmocniona zniesieniem Fibo 38,2%, a druga - 61,8%.

Oto wykresy M30 i H1, które obrazują powyższe sugestie.

Sytuacja mogłaby natomiast przejść ponownie bardziej zdecydowanie pod kontrolę Byków, o ile by doszło do przełamania oporu 1860-70 rozszerzonego o barierę intradayową 1873-75. Jest to jednak kierunek ruchu obecnie mniej prawdopodobny.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)Ewelina Gram na daxie
Z czego wynika mierzenie 38,2%? Tam dodatkowo mamy jeszcze wcześniejsze dwa opory - mogą tworzyć schody cenowe.
Miłosz Fryckowski MentorFinansowy.pl-Doradztwo Szkolenia Inwest
Zniesienia i ich geneza sa pokazane na załączonym wykresie H1. Warto dodac, ze w rejonie 1828-30 (wg kwotowan gieldowych) jest wezel fibo, bo oprocz w.w. zniesienia 38,2 mamy zniesienie 23,6 ruchu wzrostowego z okresu od 6.07 , natomiast w rejonie 1800-02 mamy węzeł di Napolego, gdzie oprocz w.w. zniesienia 61,8 jest zniesienie 38,2 tegoz ruchu wzrostowego od 6.07.
Marcin Drobny inwestor indywidualny
Miłosz analizujesz tylko polską giełdę i FW20 czy pozostałe walory również?
Miłosz Fryckowski MentorFinansowy.pl-Doradztwo Szkolenia Inwest
W moim Metoring & Trading Room-ie jeszcze kontrakty na DAX, S&P i EUR/USD, a w ramach powiadomien rynkowych Mail & Play - FW20 i kontrakty na DAX.
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)