20
X-TradeBrokers
X-Trade Brokers DM SA
Fx IG Tw

Agencje ostrożnie o polskiej gospodarce

Komentarz walutowy dra Przemysława Kwietnia - CFA, Głównego Ekonomisty XTB


Tydzień na rynku walutowym rozpoczął się dość spokojnie. Notowania złotego w zasadzie nie uległy zmianie, a zatem euro pozostaje najtańsze od kilku tygodni. Tymczasem dość ostrożnie o perspektywach dla polskiej gospodarki wypowiedziały się dwie duże agencje ratingowe – Fitch i Moody’s.

Obydwie agencje widzą tegoroczny wzrost PKB na poziomie 4,2%, przy czym jest to efekt rewizji w dokładnie odwrotnych kierunkach. Fitch podniosła prognozę wzrostu gospodarczego na ten rok z wcześniejszych 4%, podczas gdy Moody’s obniżyła prognozę z 4,4%. Te ostatni ruch jest szczególnie zaskakujący. Oceniająca nas najwyżej (spośród 3 głównych agencji) Moody’s jeszcze niedawno podnosiła prognozę ze względu na ogłoszony pakiet fiskalny i korekta w dół po mocnych danych o PKB w pierwszym kwartale nie wydaje się być uzasadniona.

Cały artykuł przeczytasz [TUTAJ]Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live