20
X-TradeBrokers
X-Trade Brokers DM SA
Fx IG Tw

Decyzja Trumpa podbija ceny ropy

Komentarz walutowy Arkadiusza Balcerowskiego - Analityka Rynków Finansowych XTB


Poświąteczny handel na rynku walutowym przynosi niewielkie osłabienie polskiej waluty, co w dużej mierze jest efektem nieco większego popytu na amerykańskiego dolara. Wyższy popyt w pewnym stopniu może odzwierciedlać wczorajszą decyzję Donalda Trumpa, która wyraźnie podbiła ceny ropy naftowej. Z kolei wyższe ceny czarnego złota nie są czynnikiem sprzyjającym globalnemu wzrostowi gospodarczemu.

W poniedziałek ceny ropy naftowej osiągnęły sześciomiesięczne maksimum po tym, jak amerykański prezydent zakomunikował, iż nie będzie dalszego przedłużenia wyłączeń z sankcji dla krajów kupujących surowiec z Iranu. Do tej pory takie państwa jak Chiny, Indie, Japonia, Korea Południowa czy Turcja były wyłączone z amerykańskich sankcji nałożonych na Iran. Wygaśnięcie owych wyłączeń w maju sprawi, że eksport irańskiej ropy z pewnością mocno się skurczy.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live