20
X-TradeBrokers
X-Trade Brokers DM SA
Fx IG Tw

Cisza przed burzą?

Komentarz walutowy dra Przemysława Kwietnia CFA - Głównego Ekonomisty XTB


Najbliższe dni na rynkach zapowiadają się bardzo intensywnie. Wraca temat Brexitu, poznamy ważne raporty makroekonomiczne w Europie, zaś w USA długo wyczekiwane posiedzenie Fed. Inwestorzy zaczynają ten tydzień w zadziwiająco dobrych nastrojach mając na uwadze coraz gorsze dane ze światowej gospodarki.

Piątek przyniósł nienajlepszą paczkę danych makro z USA. Raport o produkcji przemysłowej za luty pokazał wzrost rzędu jedynie 0,1% m/m, wobec oczekiwań na poziomie 0,4% m/m. Dodatkowo pierwszy indeks aktywności biznesowej za marzec dla rejonu Nowego Jorku pokazał spadek do 3,7 pkt., czyli poniżej styczniowego dołka. Regionalne indeksy należą do mocno zmiennych, dlatego ważne będzie też wskazanie podobnego indeksu dla rejonu Filadelfii (poznamy go niestety dopiero w czwartek), ale w połączeniu z danymi o produkcji wygląda na to, że amerykańska gospodarka też powoli zaczyna odczuwać światowe spowolnienie.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live