5
Witam wszystkich serdecznie!

SKN Inwestor właśnie wyruszył z 10 edycją największego w Polsce, akademickiego konkursu inwestycyjnego. Chciałbym zaprosić wszystkich do udziału, jako że oprócz nagród rzeczowych do wygrania są również praktyki m.in. w Fibonacci Team School i Domu Maklerskim INC.
Nie będę się więcej rozpisywał na temt konkursu na stronie poświęconej inwestowaniu samemu w sobie, dlatego zainteresowanych odsyłam do wydarzenia na Facebook'u, sam natomiast będę w ramach wydarzenia udostępniał tutaj swoje amatorskie (mam nadzieję, że przydatne) analizy i komentarze :)

https://www.facebook.com/events/1704244986525455/

Patrząc obecnie na WIG20 (w moim przypadku notowania pochodzą z rynku kontraktów CFD, od HFT Brokers) możemy zauważyć przebicie wsparcia widocznego na skali miesięcznej, a następnie powrót do tego samego poziomu. Na tej podstawie można przypuszczać, że jeszcze będziemy musieli poczekać zanim najbardziej znany, polski indeks wróci do szczytów sprzed kryzysu w 2007. Jeżeli nastąpi odbicie od niedawno pokonanego wsparcia może to otworzyć drogę kolejnemu trendowi spadkowemu, być może aż do poziomu historycznego minimum.

Skala miesięczna jest bardzo szerokim przedziałem czasowym, natomiast patrząc na wysoki interwał możemy przewidzieć kierunek, w którym ustawią się trendy na interwałach niższych, dlatego załączam również wykres z niższego interwału, gdzie również widać reakcję na ponowne zetknięcie ze starym wsparciem, a nowym oporem.

Marcin Drobny inwestor indywidualny
@SKNInwestor konkurs jest tylko dla studentów?
"W Konkursie mogą brać udział wszystkie osoby, będące studentami uczelni państwowych i prywatnych oraz uczniami szkół średnich i szkół średnich technicznych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, które ukończyły 16 rok życia, nie mające jednak więcej niż 26 lat." - dokładnie w ten sposób :)
Ewelina Gram na daxie
Czy aby na pewno chodziło o INC? Barwy są podobne do ING, literówka?
Na pewno :) To INC z nami współpracuje.
Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live