20
X-TradeBrokers
X-Trade Brokers DM SA
Fx IG Tw

Czas trudnych rozmów

Komentarz walutowy dra Przemysława Kwietnia CFA — Głównego Ekonomisty XTB


Pierwszy tydzień nowego roku rynki zakończyły z wyraźnym poczuciem ulgi. Jednak dobry raport z amerykańskiego rynku pracy nie rozwiązuje wszystkich problemów, z pewnością nie w kwestii konfliktu handlowego. Tu pierwsze od dłuższego czasu rozmowy rozpoczną się dziś i ich wpływ może być decydujący dla całego 2019 roku.

Grudniowy raport z amerykańskiego rynku pracy wlał nadzieję w serca inwestorów. Skoro w gospodarce w miesiąc przybywa ponad 300 tys. miejsc pracy, a dynamika płac przyspiesza, nie możemy być przecież o krok od recesji, co jeszcze dzień wcześniej mógł sugerować mocny spadek indeksu ISM? Faktem jest, że rynek pracy jest na końcu łańcucha koniunktury i zwykle jako ostatni oddaje sygnały z gospodarki. Równie dobrze może być to zatem podsumowanie 2018 roku w amerykańskiej gospodarce – wysokiego wzrostu i mocnej aktywności ekonomicznej, stymulowanej przecież cieciami podatków, która jeszcze przez pewien czas może podtrzymać mocny rynek pracy.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live