19
X-TradeBrokers
X-Trade Brokers DM SA
Fx IG Tw

Dolar zyskuje przed G20

Komentarz walutowy dra Przemysława Kwietnia CFA - Głównego Ekonomisty XTB


Dziś rozpoczyna się szczyt G20, wydarzenie, które przyciąga uwagę inwestorów tylko wtedy, gdy na rynnach lub w globalnej polityce robi się goręcej. A właśnie tak jest teraz. Liderzy muszą wysłać sygnał, że nie czeka nas eskalacja wojny handlowej, a wobec ostatnich poczynań Trumpa wcale nie jest to takie pewne.

Nie ma wątpliwości, że tematem numer jeden podczas dwudniowego szczytu będą relacje handlowe. Kanclerz Niemiec oraz prezydent Chin już rozmawiali o tym, jak zmniejszyć globalną nadprodukcję stali. Wszystko po to, aby udobruchać prezydenta USA i nie ryzykować, iż zaproponuje on kolejne bariery handlowe. O ile bowiem panuje pełna zgoda, że wprowadzone cła na import stali i aluminium do USA będą mieć bardzo niewielkie znaczenie gospodarcze, o tyle eskalacja konfliktu handlowego mogłaby przynieść nieobliczalne skutki. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie z otoczenia Trumpa zniknęli ludzie, którzy często hamowali zapędy prezydenta (przede wszystkim główny doradca ekonomiczny Gary Cohn i Sekretarz Stanu Rex Tillerson), a w ostatnich dniach jego administracja coraz głośniej mówiła o ograniczeniach importu z Chin.

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live