5
Adam Botor
Fibonacci Team
Fx IG

Farma górnicza znaleziona w opuszczonej fabryce w Rosji

W Rosysjkim mieście Orenburg miejscowa policja odkryła wielką farmę górniczą.
Miejscowi pracownicy elektorwni zauważyli bardzo wielki wzrost poboru mocy w fabryce, która została już wyłączona przed laty. Zaniepokojeni tym faktem, wezwali policję.
Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż jest to potężna nielegalna farma górnicza
służąca do wydobycia Bitcoina. Na stojakach znaleziono dużą ilość maszyn ASIC, które przy wydobyciu wytwarzają olbrzymie ilości ciepła, ale tutaj nasi górnicy nie mieli z tym problemu, ponieważ wykorzystali duże wentylatory przemysłowe.
Rosyjskie media określiły to wydarzenie mianem "scen z Matrix'a".
Rachunek za zużycie prądu opiewa na 60 mln rubli (ponad 1mln $), górnicy nigdy nie zapłacili żadnego rachunku, za co grozi im do 10 lat więzienia.
Lecz jak narazie nie udało się ich uchwycić.
Władze Rosyjskie patrzą przychylnym okiem na nowych inwestorów, którzy chcieliby u nich w kraju wydobywać kryptowaluty. Ostatnimi czasy rosyjski biznesmen nabył dwie elektrownie, które mają służyć jednemu celowi - wydobyciu kryptowalut.

Large Mining Farm Discovered in Abandoned Russian Factory
Poniżej link do całości artykułu wraz z filmikiem z fabryki:
https://news.bitcoin.com/large-mining-farm-discovered-in-abandoned-russian-factory/Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live