5
Adam Botor
Fibonacci Team
Fx IG

Pierwszy pomnik BTC

W Słoweni, a dokładniej w mieście Kranj, powstanie pierwszy pomnik na cześć kryptowalut, monument będzie wyglądem przypominał Bitcoina. Kranj jest to trzecie największe miasto na Słowenii, a liczba mieszkańców wynosi ~50 tys. Pomnik ten powstał jako uhonorowanie stworzenia technologii blockchain, która jest coraz częściej i szerzej używana.

Będzie on usytuowany na rondzie przy ul. Gregorčičeva oraz Cesta Staneta Žagarja.
Projekt ronda został stworzony przez Aleksandra Frančeškin oraz Selmana Čorović, a został sfinansowany przez 2 Słowacke firmy technologiczne: 3fs - producent oprogramowania
oraz Giełde Bitsamp.
Słowenia z swoim przyjaznym prawem podatkowym odnośnie kryptowalut, pokazuje, iż jest bardzo pozytywnie nastawiona na kryptowaluty, przez co przyciąga bardzo wielu nowych inwestorów.


Poniżej link do zdjęć ronda:
https://www.andrejtrcek.com/bitcoin-roundabout/

Źródło: https://www.blockchainmonument.net/Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live