3
CryptoAcademy
Crypto Academy

Telegram planuje zebrać 1,2 miliarda dolarów podczas ICO

Opisanie ICO Telegramu jako ambitnego byłoby sporym niedopowiedzeniem. I to nie tylko dlatego, że dostawca popularnej aplikacji do wysłania wiadomości stara się zebrać 1,2 miliarda dolarów, co byłoby największą dotychczasową sprzedażą tokenów krypto.

Nie jest też tak dlatego, że Telegram z 200 milionami użytkowników, wydaje się być skłonny do sprowadzania płatności kryptowalutowych do mas.

Zamiast tego proponowana Telegramowa Sieć Otwarta (TON) nie szukałaby niczego innego, jak decentralizacji komunikacji online z pakietem usług, od udostępniania plików po anonimowe przeglądanie do kupienia za pomocą nowych tokenów kryptowalutowych, znanych jako gram.

”To jest jak poziom ambicji Elona Muska", powiedział Kyle Samani z Multicoin Capital, który przyglądał się ofercie. Samani powiedział, że odmówił zainwestowania w ICO właśnie ze względu na zbyt szeroki zakres.

”Jako inwestor obawiam się, że projekt jest wyczerpany", powiedział, ponieważ TON ma na celu rozwój w tych samych obszarach, co kilka innych start-upów Blockchain, które ostatnio zdobyły fundusze poprzez sprzedaż tokenów.

TON jest protokołem Blockchain dla przepływu pieniędzy pomiędzy użytkownikami i dokonywania zakupów. To oddziaływałoby bezpośrednio na aplikację Telegram, która powstała w 2013 roku na VK, rosyjskim odpowiedniku Facebooka.

Według źródeł, kwota od 500 milionów do 600 milionów dolarów była celem Telegramu w przedsprzedaży, a pozostałe 600 milionów do 700 milionów dolarów miało zostać zebrane w sprzedaży publicznej.

Firma wykorzystuje strukturę Simple Agreement for Futures Token (SAFT), w ramach której pieniądze są pozyskiwane od akredytowanych inwestorów przed zbudowaniem działającej sieci, aby uniknąć naruszania przepisów dotyczących papierów wartościowych. Tokeny ostatecznie dostarczone do inwestorów SAFT, mogłyby następnie zostać odsprzedane konsumentom.

Telegram, bez wątpienia byłby najbardziej popularną firmą, która wydałaby dotychczas token kryptowalutowy, chociaż aplikacja do komunikacji społecznej Kik zebrała we wrześniu 98 mln dolarów w ICO.

”Wielu zarządzających funduszami hedgingowymi mówi o ICO TON" - powiedział Joe DiPasquale z BitBull Capital. "Telegram posiada przestrzeń czatu dla tych, którzy interesują się kryptowalutami, a korzystanie z aplikacji zwiększa się ze względu na jej bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. [Telegram] stał się platformą do dyskusji na temat kryptowalut, co przyciąga dużo uwagi do ich ICO."

Przywołując minimalną inwestycję przedsprzedażną w wysokości 1 miliona dolarów i limit wpływów na wysokim poziomie, DiPasquale nadal optymistycznie kontynuował, mówiąc: "Prawdopodobnie odniosą sukces, biorąc pod uwagę ich sukces jako platformy do tej pory."

Inni inwestorzy, niechętnie mówią o tej sprzedaży.

Plotki o planie ICO zaczęły się w zeszłym tygodniu, a w niedzielę rosyjskojęzyczny slajd z napisem "Ton_Draft" został opublikowany na kanale Telegramu prowadzonym przez Fedora Skuratowa, dyrektora generalnego Combot, platformy analitycznej aplikacji do przesyłania wiadomości. TechCrunch był pierwszym przedstawicielem języka angielskiego, który zgłosił ten plan.

Chociaż inwestorzy potwierdzili otrzymanie dokumentu, nie wydaje się być on najbardziej szczegółowym opisem systemu TON (jego przypisy odnoszą się do technicznej strony White Paperu), zapewnia jedynie podstawowy zarys tego, co Telegram ma nadzieję osiągnąć dzięki tokenowi.

W dokumencie firma deklaruje: "Obecny stan technologii Blockchain przypomina wzór samochodowy w 1870 roku: jest obiecujący i chwalony przez entuzjastów, ale nieefektywny i zbyt skomplikowany, by przemówić do masowego odbiorcy”. W związku z tym żadna kryptowaluta nie osiągnęła prawdziwego sukcesu głównego nurtu, jednak Telegram uważa, że ​​potrzebny jest zdecentralizowany odpowiednik codziennych pieniędzy.

Primer twierdzi, że firma ma nadzieję na łatwą wymianę mikropłatności między użytkownikami i botami, co jest przedmiotem powszechnego zainteresowania w przestrzeni Blockchainu.

W tym celu ​​zostanie wygenerowanych 5 miliardów tokenów, z czego 4 % zarezerwowane będzie dla zespołu Telegram (z czteroletnim okresem nabywania uprawnień), a 44 % zostanie sprzedane podczas ICO. Pozostałe 52 % „zostanie w rezerwie TON, aby chronić powstającą kryptowalutę przed spekulacyjnym handlem i zachować elastyczność na wczesnych etapach ewolucji systemu" - stwierdziła firma.

Według źródła posiadającego wiedzę na temat warunków przedsprzedażowych, jednoroczny lockup ma 60-procentową zniżkę.

ICO jest prawdopodobnie częścią "trzech wielkich zapowiedzi" według współzałożyciela Telegramu, Pavela Durova.

Sprzedaż nastąpi w pierwszym kwartale 2018 r.

W roadmapie widzimy, że ​​pierwszy powiązany produkt "External Secure ID" zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale 2018 r., a wszystkie inne produkty zostaną wdrożone do pierwszej połowy 2019 r. Projekt przeniesie się do fundacji non-profit do 2021 roku.

Podczas gdy głównym priorytetem TON są płatności konsumenckie, starter trafia do szeregu usług, które Telegram chciałby zbudować, które wydają się wkraczać na terytoria takie jak udostępnianie plików i prywatność, które zostały już wystawione przez dobrze znanych i dobrze finansowanych emitentów ICO.

Według byłego szefa technicznego VK, Antoniego Rozenberga, plany firmy ICO musiały niedawno powstać. ”Podczas pracy w Telegramie nigdy nie omawiano kryptowalut, ICO, Blockchainu itp.” skomentował Rozenberg, który opuścił firmę w kwietniu ubiegłego roku. Mimo to wielu pozostaje, zafascynowanych obszarem projektu.

Eduard Gurinowicz, rosyjski przedsiębiorca i założyciel MyTime, który planuje uruchomienie ICO w marcu, powiedział: "Gram ... jest zasadniczo zadeklarowany jako nowy świt dla P2P, to jest coś, co może konkurować z Bitcoinem, Gram ma szansę wykorzystać swój pełny potencjał, jest to zwycięska oferta dla Grama jako nowej waluty rachunkowości… "

https://www.coindesk.com/telegrams-1-2-billion-ico-ambitious-token-sale-yet/



Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
Live

int(0)