Warszawa
Londyn
Nowy Jork
Tokio
  Wszystkie Wpisy
Pozostało: 6180 znaków
Otaguj swój wpis jednym z instrumentów (np. EUR/USD)...
Anuluj
Miłosz Fryckowski MentorFinansowy.pl-Doradztwo Szkolenia Inwest

KONTRAKTY TERMINOWE NA WIG20 NA PIĄTEK, 29.07.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek zachowały się zgodnie z naszymi wczorajszymi sugestiami. Zeszły do wsparcia 1787-90 i spróbowały - aczkolwiek bez finalnego sukcesu - zaatakować tę barierę.

Bez zasadniczych zmian pozostaje nasze spojrzenie na konsekwencje ewentualnego sukcesu w tej sprawie: "W praktyce może on przejawić się najpierw w ponownym dojściu do 1787-90, a potem próby zejścia i ataku na strefę 1764-65 plus 1771-74. Sukces w tym zakresie oznaczałby w praktyce przejęcie kontroli przez Niedźwiedzie, a co za tym idzie, możliwość skierowania się kursu w stronę dołków ze stycznia i z końca czerwca, po Brexicie."

Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o marzenia Byków "Scenariusz odwrotny, kontynuacji wzrostów w rejon 1860-70, został – z uwagi na potencjalną korelację między rynkami – mocno osłabiony, acz całkowicie nie wykluczony."

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Rafal Żmijewski

GBP/USD Before/After :)

Rafal Żmijewski

EUR/USD BEFORE AFTER :)

Rafal Żmijewski

USD/CHF BEFORE/AFTER

Rafał £¥$ik Niezależny analityk
No właśnie, poniżej są poziomy DiNapolego. Czy będzie reakcja na overbalance czt niżej? http://fxparkiet.pl/post.php?id=3544
Rafał £¥$ik Niezależny analityk

Witam.Dwa warianty na franku.Pierwszy to korekta pędząca overbalance poparta poziomem 0.9800, właśnie testowanym. Drugi to poziomy DiNapolego 12 pipsów niżej połączone z formacją Bata.Interesuje mnie jeszcze jedno.Fed nie podwyższył stóp procentowych, a stopy zawsze mają dłuższy wydźwięk. Posiedzenie Fomc miało wydźwięk gołębi.Czy spadki na franku od wczoraj 150 pipsów to już to, żeby wejść na longi?

Jim Poniat Niezależny FX trader
Witam, według mojej analizy jeszcze powinieneś zaczekać na kupno, Cena znajduje się wewnątrz długiej czerwonej świecy - gdzie opór będzie w połowie tej świecy oraz na poziomie jej otwarcia.
FxMag FxMag

FED nie był wydarzeniem tego tygodnia, a będzie nim dopiero dziś w nocy Bank Japonii. To właśnie zapowiedzi działań tamtejszego rządu oraz banku centralnego są na tapecie inwestorów i sprawią, że dzisiejsza noc będzie bardzo gorąca.

Spoglądając na implikowaną tygodniową zmienność dla rynku opcji na parę walutową USDJPY widzimy, że notowania jena mogą ulec potężnym wahaniom, które mogą być porównywalne do tych, które obserwowaliśmy podczas referendum w sprawie Brexitu, a być może będą jeszcze większe?

Wszystko za sprawą bardzo rozdmuchanych oczekiwań rynku, który zaczął dyskontować działania rządu japońskiego już od 11 lipca po zwycięstwie byłego i obecnego premiera – Shinzo Abe. Już wtedy Abe zapowiedział pakiet stymulacyjny dla gospodarki, który ma wynieść finalnie 28 bilionów jenów, co ma zostać potwierdzone w przyszłym tygodniu....

https://www.fxmag.pl/artykul/wydarzenie-tygodnia-dopiero-przed-nami2016-07-28

RobertCyrzan Fibonacci Team School

Ropa: W oczekiwaniu na impulsy: Do godziny 13:00 ropa naftowa WTI osiągnęła dzienne oraz 3 miesięczne minimum na poziomie 41.67. Ceny surowca wydają się podejrzanie tanie. Ale pamiętajmy nie ma tak tanio że nie może być tanie i odwrotnie. Obecne poziomy nie powinny bez sygnałów z rynku surowca być łatwe do wybicia (FE161.8 cluster nakłada się na 61.8 plus cluster nakłada się na 31.8 plus lekko wybite, naruszone z dołków cenowych OB 42.70 z W1 (tydzień się nie zakończył więc na razie nie ma mowy o realnym wybiciu OB. Czy bykom uda się do końca tygodnia przeprowadzić kontratak? https://charts.mql5.com/11/983/oilwti-d1-hft-brokers-dom.png Kto brał wcześniej dobiera do pozycji i liczy na ostatnią szansę na kontratak byków póżniej przecena max, powinno dojść do szału sprzedaży testujemy 40 i coraz niżej nawet do 30- 35:) Powodzenia w mojej opinii ostatnia szansa na stabilizację cen tego surowca w średnim terminie.

Inwestorzy StowarzyszenieInwestorówIndywidualnych

Dom Development kupił działkę w Warszawie za 133,5 mln zł. Dawno nie było tak dużej transakcji zakupu gruntu u giełdowych deweloperów. Czy to zwiastun szczytu hossy na rynku deweloperskim?

j.trugala

Dolar słabszy po komunikacie FED i spadkach cen ropy – rynek czeka na Jackson Hole\

Wczoraj wieczorem o godzinie 20:00 poznaliśmy decyzję dotyczącą poziomu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz komunikat do decyzji.

Zgodnie z oczekiwaniami rynku Rezerwa Federalna USA nie podjęła działań zmieniających koszt pieniądza, a w opublikowanym komunikacie odniosła się do gospodarki, ryzyk i inflacji. FED w swoim najnowszym spojrzeniu na gospodarkę zaznaczył, że rozwija się ona w umiarkowanym tempie z zadowalającym wzrostem nowych miejsc pracy w czerwcu, po słabszym odczycie w maju. Przedstawiciele banku centralnego USA oczekują, że rozwój gospodarczy Stanów Zjednoczonych pozwoli gwarantuje tylko stopniowe podnoszenie stóp procentowych – tak więc wykluczone zostały podwyżki np. co kolejne posiedzenie.

Z czynników ryzyka FED bacznie monitoruje inflację oraz sytuację gospodarczą na świecie. Odnośnie poziomu cen, to ten nadal znajduje się poniżej celu wynoszącego 2 proc. Dodatkowo inflacja może pozostawać niska w najbliższym czasie i może wrócić do celu 2 proc. dopiero w średnim terminie, gdy zacznie zanikać efekt spadku cen energii.

Wydaje się, że to ostatnie zdaniem wraz ze wczorajszym spadkiem cen ropy naftowej na światowych rynkach wynikającym ze wzrostu zapasów surowca spowodowało, iż rynek nie spodziewać się rychłego powrotu inflacji, a co za tym idzie szybkich podwyżek stóp procentowych, co także przełożyło się na wyprzedaż dolara amerykańskiego.

Obecnie najważniejszym wydarzeniem, oprócz kolejnego posiedzenia Rezerwy Federalnej, będzie sympozjum w Jackson Hole, które odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia. To tam Janet Yellen będzie mogła ponownie wyrazić swój pogląd na temat polityki monetarnej, poznając kolejne dane z gospodarki.

Autor: Daniel Kostecki z portalu: @FxMag

https://www.fxmag.pl/artykul/dolar-slabszy-po-komunikacie-fed-i-spadkach-cen-ropy-rynek-czeka-na-jackson-hole

krzabr marketrevolution.eu

Action, jak sytuacja ze zwrotem Vatu wygląda z punktu widzenia bilansu i zysku za 2016? Opisałem to dokładnie :-)
https://marketrevolution.ghost.io/czy-action-jest-w-stanie-zaplacic-usowi-zwrot-vatu/

Serwis FxParkiet.pl stanowi platformę umożliwiającą Użytkownikom wymianę informacji na temat Forex, szeroko rozumianego rynku finansowego oraz korzystanie z narzędzi analitycznych pozwalających  na lepsze zobrazowanie zasad funkcjonowania gospodarki. Każdy podmiot, a tym samym Użytkownik Serwisu FxParkiet.pl, który korzysta z jego treści zobowiązany jest do zastosowania się do jego Regulaminu. Właściciel Serwisu FxParkiet.pl – FK Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie (KRS: 0000542919, NIP: 949-220-00-04, REGON: 360779160) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody i konsekwencje powstałe w skutek niezastosowania się do Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl. przez Użytkownika. Treść Serwisu FxParkiet.pl ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje uzyskane z Serwisu FxParkiet.pl nie mogą być bezpośrednią i samoistną podstawą działań inwestycyjnych Użytkownika. Każda decyzja inwestycyjna użytkownika powinna być starannie przemyślana, a działanie oparte na zweryfikowanych informacjach. Właściciel Serwisu FK Capital Sp. z o.o. i Serwis FxParkiet.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe. Niezastosowanie się do postanowień Regulaminu Serwisu FxParkiet.pl będzie skutkowało konsekwencjami wskazanymi w niniejszym regulaminie. Każdy podmiot przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu FxParkiet.pl zobowiązany jest do dokładnego i rzetelnego zapoznania się z niniejszym Regulaminem.